| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 marca 2022. Wichury na północy Polski. Powiew wiosny na południu

Pogoda na 28 marca 2022. Wichury na północy Polski. Powiew wiosny na południu

Nowy tydzień rozpoczniemy od stabilnych warunków atmosferycznych - zapowiada pogoda w poniedziałek 28 marca 2022. W całym kraju nadal będzie słonecznie z niewielkim lub umiarkowanym zachmurzeniem i ponownie bez opadów. Wiosenne temperatury zanotujemy w południowej połowie kraju, a na północy wiatr miejscami osiągnie siłę wichury. Nigdzie do wieczora nie będzie padać. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury nad morzem. Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 28.03

Pogoda w poniedziałek 28 marca 2022, wichury na północy, wiosenne temperatury na południu Polski

Pogoda na dziś, poniedziałek 28 marca 2022

Polska pozostaje jeszcze na skraju wyżu Peter znad zachodniej Europy, ale od północy w ciągu najbliższej doby zaznaczy się wpływ zatoki niżowej związanej z niżem Ilona i chłodnym frontem atmosferycznym. Z tego powodu na północy spodziewamy jest dziś silny wiatr.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 marca 2022, brak opadów w Polsce, wiosenna temperatura

W poniedziałek pogodnie, okresowo większe zachmurzenie miejscami na północy

Z upływem dnia pogoda na ogół będzie stabilna. Ponownie spodziewamy się słonecznej aury z niewielkim zachmurzeniem, jedynie na północy miejscami okresowo umiarkowanym i początkowo dużym. Do wieczora nigdzie nie powinno padać.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 17:00, 28 marca 2022

Pogoda 28 marca 2022, zachmurzenie w Polsce

Wiosenne temperatury w Polsce

To będzie jeszcze dzień z wiosennymi temperaturami. Spodziewamy się maksymalnie, od 15, do 20 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej tylko miejscami, głównie na północy, zwłaszcza nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00 

Pogoda 28 marca 2022, temperatury w Polsce

Silny wiatr nad morzem. Ciśnienie spada

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na wschodzie i północy oraz w górach do 60 km/h, zachodni i południowo zachodni. Silniej powieje nad morzem, zwłaszcza w województwie pomorskim. Tutaj wiatr może mieć siłę wichury, w porywach do 70-80 km/h. Na północnym wschodzie lokalnie wiatr powodować może zamiecie pyłowe. Ciśnienie spada, w południe w Gdańsku wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!