| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 maja 2022. Wichury, przelotne opady i burze. Niska temperatura w Polsce

Pogoda na 28 maja 2022. Wichury, przelotne opady i burze. Niska temperatura w Polsce

To nie będzie przyjemny i ciepły dzień w Polsce - zapowiada pogoda w sobotę 28 maja 2022. W wielu regionach kraju przelotnie popada deszcz, a miejscami, zwłaszcza na zachodzie, w centrum oraz w południowej połowie Polski wzrośnie prędkość wiatru i będzie mieć okresowo siłę wichury. Lokalnie wystąpią burze. Najwięcej opadów jest prognozowanych na północy kraju. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Silny wiatr w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy, 28.05

Pogoda 28 maja 2022, wichury i burze w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 28 maja 2022

Polska znajduje się na skraju odsuwającego się niżu Hanna znad Rosji. Do kraju z północnego zachodu napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego w którym będą się tworzyć chmury z przelotnymi opadami. Pomiędzy niżem, a wyżem znad zachodniej Europy nasili się gradient baryczny, a przez to silniej powieje szczególnie na zachodzie oraz w południowej połowie kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 maja 2022, wichury i opady w Polsce, niska temperatura

W sobotę przelotne opady i lokalne burze

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane i duże, miejscami okresowo z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami do małego. W wielu regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu, przy czym najwięcej opadów będzie mieć miejsce w północnych dzielnicach Polski. Miejscami może spaść do 5-15 mm wody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 28 maja 2022

Pogoda 28 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Lokalnie wystąpią również rozproszone burze, punktowo z drobnym gradem, zwłaszcza w centralnej, północnej i wschodniej Polsce.

Prognozowana suma opadów w Polsce, 28 maja 2022

Pogoda 28 maja 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Niska temperatura w Polsce

W sobotę poczujemy ochłodzenie, które będzie potęgowane również przez miejscami silny wiatr, a przez to temperatura odczuwalna będzie niższa od wskazań termometrów. Spodziewamy się maksymalnie, od 11, do 17 st. C.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 28 maja 2022

Pogoda 28 maja 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w Polsce. Miejscami wichury. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silny i porywisty, zwłaszcza w zachodnich dzielnicach, w centrum oraz w południowej połowie kraju, w porywach do 60-80 km/h. Wysoko w Sudetach do około 90 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Krakowie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!