| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 listopada 2022. Śnieg popada na Podlasiu i Mazurach. Miejscami rozpogodzenia w Polsce

Pogoda na 28 listopada 2022. Śnieg popada na Podlasiu i Mazurach. Miejscami rozpogodzenia w Polsce

Nowy tydzień rozpoczniemy od miejscami wreszcie szansy na większe przejaśnienia i rozpogodzenia, których od dawna nie było - przewiduje pogoda w poniedziałek 28 listopada 2022. Słabe opady śniegu i przejściowo deszczu ze śniegiem pojawią się tylko na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu, Mazurach i punktowo początkowo na północy Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze kraju raczej bez opadów. Wiatr nasili się w Sudetach. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 28 listopada 2022, śnieg popada na Podlasiu i Mazurach, silniejszy wiatr w Sudetach

Pogoda na dziś, poniedziałek 28 listopada 2022

Polska będzie dziś w obszarze na skraju potężnego wyżu Erik znad Rosji z ciśnieniem w jego centrum przekraczającym 1050 hPa, jedynie na północnym wschodzie zaznaczy się jeszcze niewielki niż górny.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 28 listopada 2022, wyż nad Polską, lokalny śnieg na północnym wschodzie

W poniedziałek miejscami przejaśnienia i rozpogodzenia. Śnieg i deszcz ze śniegiem popada na północnym wschodzie

Z upływem dnia w Polsce będzie przeważać zachmurzenie duże, na północnym wschodzie całkowite, ale będą również miejsca, gdzie pojawią się okresami większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, zwłaszcza od środkowego wybrzeża przez Wielkopolskę, centrum po gdzieniegdzie dzielnice południowe i południowo wschodnie.

Prognoza zachmurzenia i zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 28 listopada 2022

Pogoda 28 listopada 2022, gdzie spadnie śnieg w Polsce, mapa opadów

Słabe opady śniegu i lokalnie przejściowo deszczu ze śniegiem pojawią się na północnym wschodzie, zwłaszcza miejscami na Podlasiu, Mazurach i początkowo lokalnie na północy Lubelszczyzny. Dodatkowo o poranku możliwa punktowa zanikająca mżawka na Mazowszu i ustępująca mgła miejscami na północy i północnym wschodzie kraju.

Prognoza zachmurzenia w Polsce i lokalnych opadów śniegu na północnym wschodzie, do godziny 16:00, 28 listopada 2022

Pogoda 28 listopada 2022, zachmurzenie i mapa opadów w Polsce

Temperatury na nizinach na ogół będą dodatnie

Wczoraj po wielu dniach wreszcie w całym kraju poza górami temperatura nie spadła poniżej 0 st. C. Dziś będzie podobnie. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-1 st. C. miejscami na Podlasiu, Mazurach i krańcach wschodnich kraju, 2-4 st. C. na przeważającym obszarze, do 5-6 st. C. miejscami na południu. 

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 13:00, 28 listopada 2022

Pogoda 28 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie, wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim okresami silniejszy, południowo wschodni. W Sudetach porywy wiatru mogą osiągnąć około 60 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Suwałkach wyniesie 1027 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!