| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 kwietnia 2022. Rozproszone opady deszczu w Polsce. Będą chwile ze słońcem

Pogoda na 28 kwietnia 2022. Rozproszone opady deszczu w Polsce. Będą chwile ze słońcem

Polska pozostaje w chłodnym i dość wilgotnym powietrzu, dlatego nadal mogą się zdarzyć słabe i rozproszone opady deszczu - zapowiada pogoda w czwartek 28 kwietnia 2022. Miejscami przelotnie popada, głównie na wschodzie i południu, ponownie najbardziej pogodnym regionem przez cały dzień będzie wybrzeże, aczkolwiek również w innych regionach Polski będą okresy bardziej pogodne. Sprawdźmy dokładną prognozę pogody.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda na czwartek 28 kwietnia 2022, miejscami rozproszone przelotne opady deszczu, będą chwile ze słońcem

Pogoda na dziś, czwartek 28 kwietnia 2022

Na północy kraju zaznacza się niewielki wyż, a na pozostałym obszarze, zwłaszcza na wschodzie i południu zalega jeszcze mało aktywny chłodny front atmosferyczny. Do kraju napływa chłodna masa powietrza polarnego - morskiego.

Prognoza mapy barycznej w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 kwietnia 2022, dokładna prognoza pogody

W czwartek miejscami słabe przelotne opady deszczu i chwile ze słońcem

To będzie kolejny bardzo słoneczny dzień ze stabilną pogodą na całym polskim wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane, miejscami okresowo rosnące do dużego, ale wystąpią miejscami również okresowe większe przejaśnienia lub rozpogodzenia do małego. Gdzieniegdzie, głównie we wschodniej połowie kraju możliwe słabe przelotne opady deszczu, początkowo na północnym wschodzie równie deszczu ze śniegiem. Lokalnie wysoko w Tatrach możliwe słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna do 17 stopni C.

Wczoraj w Polsce zanotowaliśmy maksymalnie 17,4 st. C. w Słubicach. Również dziś temperatury pozostaną na podobnym umiarkowanym poziomie. Spodziewamy się maksymalnie od 8-11 st. C. na północnym wschodzie i miejscami nad morzem, do 12-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ponownie najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 28 kwietnia 2022

Pogoda 28 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr chwilami silniejszy w górach. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Jedynie wysoko w górach oraz miejscami w rejonach podgórskich może być okresowo silniejszy, zwłaszcza w Bieszczadach.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru, 28 kwietnia 2022

Pogoda 28 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest dość stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Warszawie wyniesie 1026 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!