| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 grudnia 2022. Front z opadami na zachodzie i północy Polski. Pogodnie na wschodzie i południu

Pogoda na 28 grudnia 2022. Front z opadami na zachodzie i północy Polski. Pogodnie na wschodzie i południu

Do Polski zmierza kolejny front atmosferyczny, jaki najbliższej doby przyniesie opady głównie w zachodniej i północnej Polsce - zapowiada pogoda w środę 28 grudnia 2022. Więcej szczęścia do pogody będą mieć mieszkańcy centrum, południa i wschodnich dzielnice kraju, gdzie zapowiada się dość pogodny dzień, choć okresami z odczuwalnym silniejszym wiatrem, ale nadal dodatnią temperaturą po nocy miejscami ze słabymi przymrozkami. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza sumy opadów i zasięgu oddziaływania frontu do godziny 21:00

Pogoda 28 grudnia 2022 front z deszczem i śniegiem w Polsce

Pogoda na dziś, środa 28 grudnia 2022

Polska południowa i południowo wschodnia będzie dziś na skraju wyżu znad południowej Europy, a na zachodzie i północy z upływem godzin zaznaczy się wpływ kolejnego frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem znad Danii.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 28 grudnia 2022, front przejdzie przez Polskę, pogodnie na wschodzie i południu kraju

W środę pogodnie na południu, wschodzie i południowym wschodzie kraju. Przelotne opady miejscami na północy i zachodzie Polski

Przez większą część dnia na południu, w centrum (po południu zacznie rosnąć zachmurzenie) po dzielnice południowo wschodnie będzie pogodnie z umiarkowanym i okresami niewielkim zachmurzeniem, zwłaszcza od Lubelszczyzny przez centrum i południe Mazowsza, Ziemie Łódzką po Ziemie Świętokrzyską, Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie, ale z tendencją miejscami po południu ze wzrostem zachmurzenia. Na pozostałym obszarze kraju, zwłaszcza w dzielnicach zachodnich, a także północnych będzie przeważać zachmurzenie duże rosnące do całkowitego, choć początkowo może jeszcze przeważać zachmurzenie umiarkowane, a nawet miejscami małe.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 28 grudnia 2022

Pogoda 28 grudnia 2022, front z opadami w Polsce

W ciągu dnia wkroczy do północno zachodniej Polski front z przelotnymi opadami deszczu. Już przed południem miejscami popada na Ziemi Lubuskiej, w województwie zachodniopomorskim i miejscami wzdłuż wybrzeża oraz lokalnie na Dolnym Śląsku.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 28 grudnia 2022

Pogoda 28 grudnia 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

W dalszej części dnia popada również miejscami w Wielkopolsce, na Kujawach aż po województwo warmińsko mazurskie i częściowo Podlaskie. Lokalnie na północy mogą się pojawić również opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 28 grudnia 2022

Pogoda 28 grudnia 2022, front chłodny nad Polską, mapa opadów 

W nocy z 28/29 grudnia również miejscami popada, głównie w północnej połowie kraju. Nadal bez opadów na południu i południowym wschodzie.

Dodatnia temperatura po nocy z przymrozkami niemal w całej Polsce

W kolejnych dniach czeka nas znaczący wzrost temperatury. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 1-2 st. C. na Suwalszczyźnie, Mazurach oraz w rejonach podgórskich w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 3-8 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie miejscami na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 28 grudnia 2022

Pogoda 28 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 40-60 km/h, a na obszarach podgórskich miejscami do 70 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru mogą przekraczać 75-90 km/h. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Gdańsku wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!