| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 czerwca 2022. Miejscami burze i przelotne opady w Polsce. Upał zepchnięty na wschód

Pogoda na 28 czerwca 2022. Miejscami burze i przelotne opady w Polsce. Upał zepchnięty na wschód

Minionej doby do Polski wkroczyła strefa frontowa z przelotnymi opadami i burzami i dziś miejscami będzie się zaznaczać, głównie w zachodniej połowie kraju, w centrum i lokalnie nieco bardziej na wschód od centrum - zapowiada pogoda we wtorek 28 czerwca 2022. Fala upałów zostanie zepchnięta na wschód i tutaj przeważnie utrzymają się stabilne warunki atmosferyczne, a jeśli przelotnie popada i przejdą burze, to tylko lokalnie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 28 czerwca 2022, miejscami burze i przelotne opady deszczu z gradem w Polsce, upał zepchnięty na wschód

Pogoda na dziś, wtorek 28 czerwca 2022

Polska pozostaje w obszarze słabo gradientowym, dodatkowo w zachodniej połowie kraju zalega strefa chłodnego frontu atmosferycznego związana z niżem Scarlett znad Skandynawii. Front rozdziela dwie masy powietrza, ciepłą przed nim i znacznie chłodniejszą na zachodzie za nim.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 czerwca 2022, chłodny front w Polsce, miejscami burze i przelotne opady, upał na wschodzie

We wtorek miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem

W ciągu dnia zachmurzenie w zachodniej połowie kraju oraz w centrum, będzie umiarkowane i miejscami okresowo duże. Gdzieniegdzie wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. O poranku grzmi i pada od środkowego Pomorza przez Wielkopolskę, lokalnie województwo łódzkie po Opolszczyznę i ta strefa w kolejnych godzinach przesunie się bardziej na wschód.

Prognoza zasięgu opadów i burz w Polsce, do godziny 14:00, 28 czerwca 2022

Pogoda 28 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Z kolei we wschodnich regionach Polski, od Mazur i Podlasia przez wschodnie Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie, będzie przeważać słoneczna pogoda z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo nawet miejscami z niemal bezchmurnym niebem. Tutaj w drugiej połowie dnia mogą się zdarzyć przelotne opady i burze, ale będą to zjawiska wyłącznie lokalne i jeszcze bardziej rozproszone i mniej liczne. Ma przeważać na ogół jednak stabilna pogoda. Wkrótce pojawi się aktualizacja prognozy burzowej.

Upał zostanie zepchnięty na wschód Polski

Front chłodny zepchnie upał na wschód kraju, co jest zgodne z naszą prognozą długoterminową. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-29 st. C. w zachodniej połowie kraju, do 30-34, być może lokalnie 35 st. C. we wschodniej połowie Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 28 czerwca 2022

Pogoda 28 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodzie południowo wschodni, na zachodzie i w centrum zachodni i północno zachodni. W rejonie burz wiatr miejscami będzie silny, w porywach do 70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 28 czerwca 2022

Pogoda 28 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Poznaniu wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!