| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 września 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze i ulewy

Pogoda na 27 września 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze i ulewy

Minionej doby przez Polskę przeszedł front okluzji, który przyniósł miejscami opady deszczu i lokalne burze szczególnie na południu, w centrum i na południowym wschodzie, a dziś uaktywni się front chłodny również z deszczem i punktowymi burzami - zapowiada pogoda we wtorek 27 września 2022. Front ten w ciągu najbliższej doby będzie wędrował z zachodu na wschód i północny wschód kraju. Przed frontem na lepszą pogodę możemy liczyć we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, aczkolwiek początkowo miejscami będzie ustępować mgła. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 27 września 2022, front chłodny nad Polską, miejscami deszcz i burze

Pogoda na dziś, wtorek 27 września 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem Thorvi znad Danii. Front ten w ciągu doby przesunie się z zachodniej do wschodniej i północno wschodniej Polski. Przyniesie opady deszczu i lokalne burze.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 27 września 2022, front chłodny w Polsce przyniesie ulewy i burze

We wtorek w zachodniej połowie kraju miejscami deszcz, będą lokalne burze. W nocy front nasunie się nad wschodnią Polskę

W ciągu dnia zachmurzenie na ogół będzie duże, ale miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie pojawią się również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, choć początkowo mogą również występować zanikające mgły. Miejscami do wieczora, głównie w zachodniej połowie kraju będą możliwe opady deszczu, a lokalnie szczególnie w centrum kraju pojawią się burze.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 27 września 2022

Pogoda 27 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Do wieczora strefa frontu atmosferycznego ma się rozciągać od województwa pomorskiego przez kujawsko pomorskie, łódzkie, lokalnie na wschodzie wielkopolskiego po częściowo małopolskie i śląskie. W nocy 27/28.09 front będzie się dalej przesuwał nad wschodnią Polskę.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby do godziny 07:00, 28 września 2022

Pogoda 27 września 2022, prognoza sumy opadów deszczu w Polsce

Umiarkowane temperatury we wschodniej Polsce

Temperatury w strefie nasuwającego się frontu atmosferycznego będą najniższe, a najwyższe jeszcze przed frontem na wschodzie i południowym wschodzie pod warunkiem wystąpienia większych przejaśnień i zaniknięcia mgły. Spodziewamy się maksymalnie, od 12-15 st. C. w zachodniej Polsce, do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich, zwłaszcza Tatr i Sudetów.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 27 września 2022

Pogoda 27 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w Sudetach i w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, okresami silniejszy na wybrzeżu. Silniej powieje w czasie lokalnych burz oraz w Sudetach, w porywach do 60-70 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 27 września 2022

Pogoda 27 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie niskie i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Opolu wyniesie 998 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!