| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 sierpnia 2022. Front chłodny wkroczy do Polski. Będą burze z gradem na zachodzie. Upał w wielu regionach

Pogoda na 27 sierpnia 2022. Front chłodny wkroczy do Polski. Będą burze z gradem na zachodzie. Upał w wielu regionach

Przed nami ostatnie kilkadziesiąt godzin z prawdziwie letnimi warunkami atmosferycznymi bo upał w ciągu najbliższej doby będzie spychany ponownie na wschód Polski - zapowiada pogoda w sobotę 27 sierpnia 2022. Na przeważającym obszarze czeka nas dzień słoneczny z niewielkim i lokalnie umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie miejscami na zachodzie, południowym zachodzie oraz w rejonach podgórskich zachmurzenie wzrośnie i tutaj mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Zjawiska mogą być dość silne. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 27 sierpnia 2022, wkroczy front chłodny do Polski, na zachodzie burze z gradem poza tym upał

Pogoda na dziś, sobota 27 sierpnia 2022

Polska znajduje się dziś w polu obniżonego ciśnienia, gdyż wpływ wyżu znad Rosji słabnie, dodatkowo z zachodu nasuwa się zatoka niżowa. Ponadto na krańcach zachodnich i południowo zachodnich zaznaczy się linia zbieżności wiatru z płytkim niżem Ornella. W ich rejonie miejscami będą powstawać zjawiska konwekcyjne. Później w ciągu najbliższej doby wkroczy chłodny front atmosferyczny spychający ciepłe powietrze z zachodu na wschód kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie i Polsce o godzinie 14:00

Pogoda 27 sierpnia 2022, upał nadal w Polsce, burze z gradem na zachodzie

W sobotę lokalne burze z ulewnym deszczem i gradem na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W innych regionach pogodnie, gorąco lub upalnie

W ciągu dnia na zachodzie i południowym zachodzie kraju, głównie od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską po południowe dzielnice Dolnego Śląska oraz po południu w rejonach podgórskich, od Sudetów po rejon Tatr będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże i w tych regionach kraju miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Punktowo opady mogą być intensywne.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 14:00, 27 sierpnia 2022

Pogoda 27 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

O poranku lokalnie pada i grzmi od krańców zachodnich Ziemi Lubuskiej po rejon Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Wkrótce wydamy aktualizację prognozy burzowej na kolejną dobę.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 27 sierpnia 2022

Pogoda 27 sierpnia 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce

Na pozostałym obszarze Polski będzie słonecznie z niewielkim i lokalnie umiarkowanym zachmurzeniem, a początkowo również w wielu regionach niemal bezchmurnie.

Nadal gorąco i upalnie w Polsce

W sobotę w wielu regionach kraju nadal poczujemy powiew gorącego i upalnego lata. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 23-28 st. C. na krańcach zachodnich i południowo zachodnich kraju, do 29-33 st. C. na pozostałym obszarze.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 27 sierpnia 2022

Pogoda 27 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie przeważnie słaby, na ogół południowo-wschodni, po południu na krańcach zachodnich skręcający na południowy i południowo-zachodni, a na wybrzeżu zachodnim na północno-zachodni. Silniej powieje miejscami w rejonie burz, w porywach do 50-70 km/h.

Prognoza wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 27 sierpnia 2022

Pogoda 27 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Poznaniu wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!