| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 listopada 2022. Lokalnie zanikający front z deszczem i śniegiem w Polsce. Ciepło na zachodzie kraju

Pogoda na 27 listopada 2022. Lokalnie zanikający front z deszczem i śniegiem w Polsce. Ciepło na zachodzie kraju

Nad Polską będą się dziś rozmywać dwie strefy frontu atmosferycznego z których jeszcze lokalnie zdarzy się zanikający słaby śnieg i deszcz - zapowiada pogoda w niedzielę 27 listopada 2022. To będzie ponownie ciepły dzień szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju, a na wschodzie i północnym wschodzie raczej powinno się udać uniknąć całodobowego mrozu, który od wielu dni utrzymuje się szczególnie na Podlasiu. Sprawdzamy szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15. Dane: Eumetsat

Pogoda 27 listopada 2022, zanikający front atmosferyczny ze śniegiem i deszczem w Polsce

Pogoda na dziś, niedziela 27 listopada 2022

Nad Polską znajdują się jeszcze dwie rozmywające strefy frontowe, jedna na wschodzie i północnym wschodzie, a druga na zachodzie kraju. Przyniosą lokalnie zanikające opady. Znad Rumunii zaczyna oddziaływać jednak obszar wyżowy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00 

Pogoda 27 listopada 2022, lokalnie śnieg i deszcz w Polsce, zanika front atmosferyczny

W niedzielę lokalne zanikające opady deszczu i śniegu w Polsce. Miejscami przejaśnienia

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, ale miejscami pojawią się przejaśnienia, a nawet okresami większe przejaśnienia szczególnie nad morzem w województwie pomorskim, na zachodzie i południowym zachodzie kraju po miejscami centrum i południe. Miejscami może być mglisto, zwłaszcza w całym pasie północnych dzielnic kraju. Początkowo na wschodzie możliwe marznące opady mżawki.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 09:00, 27 listopada 2022

Pogoda 27 listopada 2022, mapa opadów śniegu i deszczu w Polsce

Lokalnie na zachodzie i północy, od wybrzeża przez Pomorze Zachodnie po Dolny Śląsk i Opolszczyznę zdarzą się zanikające i nieliczne opady deszczu w pierwszej części dnia.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 15:00, 27 listopada 2022

Pogoda 27 listopada 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

Ponadto lokalnie na wschodzie, północnym wschodzie i południu, od Podlasia, Mazur i Warmii przez Mazowsze po Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, Podkarpacie i Małopolskę mogą się pojawić bardzo słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Wysoka temperatura na południowym zachodzie Polski. Na północnym wschodzie raczej bez całodobowego mrozu

To będzie ponownie ciepły dzień na zachodzie i południowym zachodzie kraju, a na północnym wschodzie po wielu dniach tym razem temperatura raczej nie będzie przez całą dobę poniżej 0 st. C. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-2 st. C. na wschodzie i północnym wschodzie oraz w rejonie Tatr, 3-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-8 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Prognoza temperatury o godzinie 13:00, 27 listopada 2022

Pogoda 27 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr jest słaby, z kierunków zmiennych. Ciśnienie po południu zacznie spadać, w południe w Grudziądzu wyniesie 1028 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!