| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 kwietnia 2022. Front chłodny nad Polską. Miejscami przelotny deszcz, w Tatrach śnieg

Pogoda na 27 kwietnia 2022. Front chłodny nad Polską. Miejscami przelotny deszcz, w Tatrach śnieg

Warunki atmosferyczne pozostaną w Polsce bez istotnych zmian - zapowiada pogoda w środę 27 kwietnia 2022. Mało aktywny front chłodny przyniesie miejscami bardzo rozproszone przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i południu, a w Tatrach popada również śnieg. Ponownie najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie kraju. Sprawdźmy szczegóły prognozy pogody.

Przewidywany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda na środę 27 kwietnia 2022, przelotny deszcz, w Tatrach śnieg, ciepło na zachodzie Polski

Pogoda na dziś, środa 27 kwietnia 2022

Nad Polską znajduje się dziś mało aktywny chłodny front atmosferyczny. Zaznaczy się miejscami okresowym wzrostem zachmurzenia i rozproszonymi przelotnymi opadami. Za frontem na północy kraju na warunki pogodowe wpłynie również niewielki ośrodek wyżowy znad Bałtyku.

W środę miejscami rozproszone i słabe przelotne opady deszczu. W Tatrach popada śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami okresowo rosnące do dużego, a na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia do całkowitego. Będą również okresami możliwe większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia szczególnie na północy, w centrum i na zachodzie kraju.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15, 27 kwietnia 2022

Pogoda 27 kwietnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Miejscami, głównie na południu i wschodzie możliwe słabe i rozproszone przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, a wysoko w Tatrach śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 27 kwietnia 2022

Pogoda 27 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Po południu przelotnych opadów nad Polską, będzie coraz mniej. Nadal opady będą możliwe szczególnie na południu Małopolski, Śląska i w Bieszczadach.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 27 kwietnia 2022

Pogoda 27 kwietnia 2022, godzinowa prognoza opadów w Polsce

Najcieplej na zachodzie Polski

Ponownie najwyższą temperaturę zanotujemy na zachodzie kraju. Wczoraj w Słubicach i Szczecinie było blisko 17 st. C., a dziś będzie podobnie. Spodziewamy się maksymalnie, od 10-15 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 16-17 st. C. na zachodzie i północnym zachodzie Polski. Chłodniej będzie miejscami nad samym morzem, zwłaszcza w rejonie Półwyspu Helskiego oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 27 kwietnia 2022

Pogoda 27 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr przeważnie słaby, ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy na północy, głównie w województwie pomorskim, z północnego wschodu. Ciśnienie dość stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!