| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 grudnia 2022. Front chłodny odsunie się na wschód. Zanikający deszcz i śnieg z silnym wiatrem w Polsce

Pogoda na 27 grudnia 2022. Front chłodny odsunie się na wschód. Zanikający deszcz i śnieg z silnym wiatrem w Polsce

W ciągu minionej doby przez Polskę z zachodu na wschód przeszedł chłodny front atmosferyczny i dziś w pierwszej części dnia przynosi jeszcze zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem na wschodzie i południowym wschodzie, a w górach śniegu - zapowiada pogoda we wtorek 27 grudnia 2022. Za frontem rozwiną się w ciągu dnia bardzo rozproszone opady deszczu i deszczu ze śniegiem, ale będą mieć zasięg wyłącznie lokalny. W całym kraju okresami powieje silny wiatr skutecznie obniżający temperaturę odczuwalną. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 27 grudnia 2022 front chłodny, zanikający deszcz i śnieg w Polsce z silnym wiatrem

Pogoda na dziś, wtorek 27 grudnia 2022

Polska w ciągu dnia znajdzie się w obszarze pomiędzy wpływem odsuwającego się chłodnego frontu na wschód Europy, początkowo zalegającego na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz wpływem skraju niżu Isabel znad Bałtyku na północne dzielnice kraju, zwłaszcza na wybrzeżu, a chwilowym wpływem skraju wyżu znad Alp oddziaływującym szczególnie na południowo zachodnie obszary kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 27 grudnia 2022, front chłodny odsunie się z Polski

W poniedziałek lokalne zanikające opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

Z upływem dnia w Polsce będzie przeważać zachmurzenie duże, ale okresami pojawią się w wielu regionach większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a nawet krótkie rozpogodzenia do małego. Początkowo na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Górnym Śląsku oraz lokalnie na Ziemi Świętokrzyskiej, Mazowszu i Lubelszczyźnie będą możliwe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 27 grudnia 2022

Pogoda 27 grudnia 2022 chłodny front z deszczem i śniegiem w Polsce

Lokalnie może popadać również na wybrzeżu, zwłaszcza na wschodnim. Na pozostałym obszarze kraju, jeśli przelotne opady wystąpią, to wyłącznie lokalnie.

Prognoza rozproszonych lokalnych opadów w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda 27 grudnia 2022, zanikający śnieg i deszcz w Polsce

Temperatura spadnie w Polsce

Po przejściu chłodnego frontu temperatura spadnie w Polsce. Wczoraj notowaliśmy aż 14,2 st. C. w Legnicy, a dziś spodziewamy się maksymalnie, od 2-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-7 st. C. w dzielnicach południowo wschodnich, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 27 grudnia 2022

Pogoda 27 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny, w porywach do 40-70 km/h, nad morzem silny i bardzo silny, w porywach do 85 km/h, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 80 km/h i w górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Poznaniu wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!