| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy do Polski. Śnieg popada w wielu regionach

Pogoda na 26 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy do Polski. Śnieg popada w wielu regionach

Okres dominacji wyżu dobiega końca i do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny, który w wielu regionach przyniesie opady śniegu - zapowiada pogoda w czwartek 26 stycznia 2023. To będzie nadal pochmurny dzień z nielicznymi lokalnymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w górach na szczytach powyżej zachmurzenia podinwersyjnego. W strefie frontu popada śnieg, a po za nim miejscami możliwa będzie również mżawka lub słaby deszcz. Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 26 stycznia 2023, front chłodny przyniesie śnieg w Polsce

Pogoda na dziś, czwartek 26 stycznia 2023

Wyż Beata, który w minionych dniach kształtował pogodę w Polsce odsunął się nad Atlantyk i niebawem połączy się z wyżem azorskim. W jego miejsce w ciągu najbliższej doby wkroczy front chłodny związany z niżem Liam z północno wschodnich krańców Europy. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 stycznia 2023, wyż słabnie i wkracza front chłodny, spadnie śnieg w Polsce

W czwartek przeważnie pochmurno. Miejscami opady śniegu, mżawki i deszczu

Z upływem dnia na ogół nadal będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami w górach, zwłaszcza na szczytach. Z północnego wschodu na południowy zachód kraju zaznaczy się strefa nasuwającego się frontu chłodnego z opadami śniegu. Do wieczora śnieg popada miejscami, od Podlasia i Mazur przez środkowe i północne Mazowsze, częściowo Ziemie Łódzką, Wielkopolskę i Kujawy po Dolny Śląsk. Popada również na Pomorzu Zachodnim, zwłaszcza w rejonie Świnoujścia. Na pozostałym obszarze kraju śnieg popada tylko lokalnie lub będą to opady mżawki bądź deszczu, zwłaszcza w rejonie wybrzeża.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 22:00, 26 stycznia 2023

Pogoda 26 stycznia 2023, śnieg na froncie chłodnym w Polsce

W nocy front nadal będzie zalegał nad Polską i miejscami przynosił słabe opady śniegu, zwłaszcza między Suwalszczyzną i Warmią po Dolnym Śląsk. Do piątkowego 27.01 poranka ponownie mogą zabielić się krajobrazy na tym obszarze. W rejonie wybrzeża będą przeważać opady słabego deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 27 stycznia 2023

Front chłodny w Polsce, prognoza opadów śniegu, 27 stycznia 2023

Temperatury pozostaną na podobnym poziomie

Na termometrach zanotujemy w czwartek, od -2/0 st. C. w rejonach podgórskich i miejscami na północy Polski, do 1-2 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 26 stycznia 2023

Pogoda 26 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby, z kierunków zmiennych, nad morzem okresami umiarkowany, południowo zachodni. Ciśnienie bez większych zmian. W południe w Szczecinie wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!