| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 sierpnia 2022. Upał rozleje się po Polsce. Burze z gradem i ulewnym deszczem tylko lokalnie

Pogoda na 26 sierpnia 2022. Upał rozleje się po Polsce. Burze z gradem i ulewnym deszczem tylko lokalnie

To będzie jeden z już ostatnich dni z prawdziwym powiewem gorącego i upalnego lata niemal w całej Polsce - przewiduje pogoda w piątek 26 sierpnia 2022. Na ogół będzie dominować słoneczna pogoda, ale początkowo miejscami będzie mglisto, zwłaszcza od środkowego i wschodniego wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk. W ciągu dnia burze z gradem i ulewnym deszczem rozwiną się tylko lokalnie szczególnie na krańcach zachodnich i początkowo na północnym wschodzie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:45

Pogoda 26 sierpnia 2022, upał w Polsce, burze z gradem i ulewnym deszczem tylko lokalnie

Pogoda na dziś, piątek 26 sierpnia 2022

Polska znajduje się dziś między skrajem wyżu znad północno zachodniej Rosji, a polem niskiego ciśnienia znad zachodniej i częściowo południowej Europy. Dodatkowo na północnym wschodzie zaznacza się rozmywający front atmosferyczny, a na krańcach zachodnich kraju w drugiej części dnia może się uaktywnić skraj linii zbieżności wiatru.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 26 sierpnia 2022, upał w Polsce, burze lokalnie

W piątek słonecznie, gorąco i upalnie w Polsce. Wzrost zachmurzenie i burze tylko lokalnie. Początkowo mgły w zachodnim pasie kraju

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem lub przez znaczną część okresami niemal bezchmurnie szczególnie w pasie środkowym i środkowo zachodnim. Początkowo zalega jednak miejscami ustępująca mgła na znacznym obszarze kraju, od środkowego i wschodniego wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę, po częściowo Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, wczesne popołudnie. 26 sierpnia 2022

Pogoda 26 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Wyjątkiem będą dzielnice północno wschodnie oraz krańce zachodnie i południowo zachodnie Polski, gdzie zachmurzenie miejscami wzrośnie do umiarkowanego i dużego i tutaj mogą się pojawić przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. O poranku pada i wcześniej przechodziły burze na Suwalszczyźnie. Po południu takie zjawiska mogą wystąpić na krańcach zachodnich Polski. Prawdopodobieństwo burz sprawdzicie na mapie burzowej, którą niebawem zaktualizujemy.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 26 sierpnia 2022

Pogoda 26 sierpnia 2022, gdzie będą burze w Polsce

Gorąco i upalnie w Polsce

Przed nami gorący i upalny dzień w Polsce. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 27, do 33 st. C. Nieco chłodniej może być miejscami w rejonach podgórskich i lokalnie nad samym morzem.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 26 sierpnia 2022

Pogoda 26 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy tylko lokalnie w czasie burz. Ciśnienie będzie wolno spadać

Wiatr jest i będzie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. Silniej powieje tylko w rejonie burz, w porywach do 50-70 km/h. 

Prognozowany wiatr w Polsce. Nie są uwzględnione porywy burzowe. 26 sierpnia 2022

Pogoda 26 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie wolno spadać. W południe w Kielcach wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!