| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 października 2022. Poprawę pogody zapewni antycyklon Zachariasz. Temperatura w Polsce nadal wysoka

Pogoda na 26 października 2022. Poprawę pogody zapewni antycyklon Zachariasz. Temperatura w Polsce nadal wysoka

W chwiejnym powietrzu w ostatnich godzinach w Polsce w wielu regionach pojawiły się przelotne opady deszczu i lokalne burze, a dziś warunki atmosferyczne zaczną się ponownie stabilizować - zapowiada pogoda w środę 26 października 2022. Polskę od południa sięgnie antycyklon Zachariasz, który w ciągu dnia na znacznym obszarze kraju przyniesie przejaśnienia i rozpogodzenia. Będą również wyjątki na północnym wschodzie. Najwyższe temperatury zanotujemy na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. O poranku lokalnie możliwa zanikająca mgła. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane zachmurzenie i zasięg lokalnych zanikających opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 26 października 2022, antycyklon Zachariasz sięgnie Polski

Pogoda na dziś, środa 26 października 2022

Polska dostanie się dziś pod wpływ antycyklonu Zachariasz z centrum nad pograniczem Węgier i Rumunii. Wyż ten przyniesie nam poprawę warunków pogodowych i ponownie przyjemny powiew jesieni. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 26 października 2022, opady deszczu ustąpią, antycyklon wpłynie na pogodę

W środę przejaśnienia i rozpogodzenia w Polsce. Lokalny zanikający deszcz i większe zachmurzenie miejscami na północy i północnym wschodzie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Wyjątkiem okresami będą dzielnice północno wschodnie, północne i początkowo lokalnie wschodnie, gdzie zaznaczy się okresowa przewaga zachmurzenia dużego i tutaj lokalnie może się jeszcze zdarzyć słaby, zanikający i przelotny deszcz. To większe zachmurzenie przez znaczną część dnia utrzyma się szczególnie na obszarze, od północnej Lubelszczyzny przez Podlasie, Warmię, Mazury po częściowo Mazowsze i województwo pomorskie.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 17:00, 26 października 2022

Pogoda 26 października 2022, mapa opadów i zachmurzenia w Polsce

Do wieczora na znacznym obszarze Polski przejaśni się i rozpogodzi, jedynie miejscami na północy zachmurzenie może być nadal większe.

Temperatury najwyższe na południowym zachodzie

To będzie ponownie dzień z przyjemnymi temperaturami. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-14 st. C. miejscami na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu i Mazurach, do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Lokalnie chłodniej będzie w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 26 października 2022

Pogoda 26 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr nie będzie stanowił zagrożenia. Ciśnienie rośnie

Wiatr w Polsce będzie przeważnie słaby i umiarkowany, tylko miejscami i okresowo nieco silniejszy na północy i północnym wschodzie, między województwem pomorskim i podlaskim, z południa i zachodu. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 26 października 2022

Pogoda 26 października 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie nadal wolno rosnąć. W południe w Gdańsku wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!