| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 marca 2022. Przez Polskę przejdzie front chłodny z deszczem. Wichury na wschodzie

Pogoda na 26 marca 2022. Przez Polskę przejdzie front chłodny z deszczem. Wichury na wschodzie

Po wielu dniach dominacji antycyklonu dziś do Polski wkroczą zmiany związane z wędrówką chłodnego frontu atmosferycznego z północy na południe kraju - zapowiada pogoda w sobotę 26 marca 2022. Miejscami wystąpią dawno niewidziane opady deszczu, możliwe są również zamiecie pyłowe, a na wschodzie również wiatr o sile wichury. To będzie początek istotnych zmian w pogodzie, jakie czekają nas w kolejnych tygodniach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wiatr o sile wichury w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 26.03

Pogoda na sobotę 26 marca 2022. Wichury, deszcz i zamiecie pyłowe w Polsce związane z chłodnym frontem atmosferycznym

Pogoda na dziś, sobota 26 marca 2022

Polska początkowo na południu, będzie się jeszcze znajdować na skraju ustępującego wyżu Peter znad Wysp Brytyjskich, ale od północy w głąb kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny związany z nurkującym niżem Helmka znad północno zachodniej Rosji. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 marca 2022, front chłodny z deszczem w Polsce, na wschodzie wichury i zamiecie pyłowe

W sobotę miejscami deszcz, wichury i zamiecie pyłowe

W pierwszej połowie dnia w południowej połowie Polski, będzie na ogół pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Po południu i wieczorem zachmurzenie przejściowo wzrośnie do umiarkowanego i dużego aż miejscami, zwłaszcza w województwie podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim oraz na południu lubelskiego i łódzkiego wystąpią słabe opady deszczu. Lokalnie słabe opady mogą się zdarzyć również w innych regionach.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 26 marca 2022

Pogoda 26 marca 2022, opady deszczu w Polsce, mapa opadów

Na pozostałym obszarze północnej połowy kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Przelotny deszcz jeśli się pojawi to tylko słaby, przelotny o zasięgu lokalnym.

Prognoza sumy opadów w Polsce, 26 marca 2022

Pogoda 26 marca 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Z uwagi na długi okres bezdeszczowy, wysuszoną glebę powierzchniową i spodziewany silny wiatr, miejscami w czasie przechodzenia chłodnego frontu atmosferycznego mogą wystąpić zamiecie pyłowe znacznie ograniczające widzialność i jakość powietrza.

Wiosenne temperatury na południu Polski

Zanim front dotrze na południe z ochłodzeniem, to przed nim zanotujemy jeszcze dość wysokie temperatury na południu kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-13 st. C. w północnej połowie kraju (chłodniej lokalnie nad morzem) do 14-18 st. C. w województwach południowych. Nieco chłodniej miejscami w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 26 marca 2022

Pogoda 26 marca 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr na północy i wschodzie. Miejscami wichury

Wiatr początkowo słaby, w ciągu dnia wraz z nasuwaniem się chłodnego frontu umiarkowany i dość silny, w porywach we wschodniej Polsce do około 75 km/h, północno zachodni i zachodni. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Lublinie wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!