| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 listopada 2022. Mróz utrzyma się na północnym wschodzie Polski. Front przyniesie śnieg i deszcz

Pogoda na 26 listopada 2022. Mróz utrzyma się na północnym wschodzie Polski. Front przyniesie śnieg i deszcz

To będzie dzień z wyraźnym podziałem termicznym w Polsce, bo na zachodzie i południu odczujemy ponownie wzrost temperatury, a na północnym wschodzie kraju nadal utrzyma się całodobowy mróz - przewiduje pogoda w sobotę 26 listopada 2022. Front atmosferyczny miejscami przyniesie przelotne opady deszczu i śniegu, a lokalnie na wschodzie również mżawki, początkowo punktowo marznącej. O poranku miejscami możliwa również mgła. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:45. Dane: Eumetsat

Pogoda 26 listopada 2022 front w Polsce przyniesie śnieg i deszcz, całodobowy mróz na Podlasiu

Pogoda na dziś, sobota 26 listopada 2022

Polska jest w zasięgu mało aktywnych stref frontowych. Na zachodzie i południu zaznaczy się front okluzji związany z niżem znad północnego Atlantyku, a nocą z soboty na niedzielę na północnym wschodzie kraju nasunie się kolejny front z niewielkim płytkim górnym niżem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 listopada 2022, front atmosferyczny przyniesie śnieg i deszcz w Polsce

W sobotę pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami możliwy przelotny deszcz, śnieg i mżawka

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite. Okresowo i niewielkie przejaśnienia pojawią się tylko lokalnie. Miejscami będą możliwe okresami opady deszcz, mżawki i lokalnie śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 26 listopada 2022

Pogoda 26 listopada 2022, mapa opadów w Polsce

Sobotni poranek przynosi miejscami opady deszczu, od południowego Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Górny Śląsk i Opolszczyznę i ta strefa będzie się w ciągu dnia zwężać i przesuwać na południe i południowy wschód kraju w kierunku Małopolski i Podkarpacia.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 26 listopada 2022

Pogoda 26 listopada 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

W rejonach podgórskich i górskich lokalnie popada również deszcz ze śniegiem i śnieg, zwłaszcza między Tatrami i Sudetami. Lokalny przelotny deszcz i mżawka bądź deszcz ze śniegiem może również wystąpić na Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Kujawach oraz w województwie pomorskim i na zachodzie Warmii. Pod wieczór nad Podlasie, Mazury i miejscami Warmię nasuną się słabe opady śniegu, na Warmii przechodzące w deszcz i deszcz ze śniegiem. W nocy 26/27.11 ta strefa opadów pozostanie nad tą częścią kraju.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 06:00, 27 listopada 2022

Pogoda noc 26/27 listopada 2022, gdzie spadnie śnieg w Polsce

Mróz utrzyma się na północnym wschodzie Polski

Ponownie zaznaczy się podział termiczny między wyraźnie cieplejszą zachodnią i południową Polską, a chłodniejszą północno wschodnią. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/0 st. C. na północnym wschodzie i miejscami na północy, 2-4 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 5-7 st. C. miejscami na południu i zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 26 listopada 2022

Pogoda 26 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie nadal słaby, z kierunków północnych i zachodnich. Okresami nieco silniejszy tylko wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach, północno zachodni. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Siedlcach wyniesie 1025 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!