| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 lipca 2022. Front chłodny przechodzi przez Polskę. Miejscami będą burze i opady

Pogoda na 26 lipca 2022. Front chłodny przechodzi przez Polskę. Miejscami będą burze i opady

Do Polski minionej doby wkroczył chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami i dziś przesunie się na wschód i południowy wschód Polski - zapowiada pogoda we wtorek 26 lipca 2022. Przed dotarciem frontu, będzie jeszcze upalnie miejscami na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Zjawiska będą mieć umiarkowane natężenie, punktowo możliwy jest również grad i silniejszy wiatr. Mocniej powieje okresami w rejonie burz i również nad morzem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda 26 lipca 2022, chłodny front atmosferyczny nad Polską, miejscami burze i opady, na wschodzie upał

Pogoda na dziś, wtorek 26 lipca 2022

Nad Polską znajduje się dziś system chłodnych frontów atmosferycznych związanych z ośrodkami niżowymi znad Skandynawii. Pierwszy z nich jest aktywny i to on miejscami przyniesie burze szczególnie we wschodniej i południowo wschodniej Polsce.

We wtorek ustępujący upał na południowym wschodzie. Miejscami przelotne opady i burze

W pierwszej połowie dnia na wschodzie i południowym wschodzie kraju, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską i Małopolskę, będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem. Z upływem popołudnia i wieczorem zachmurzenie wzrośnie i wtedy miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze, punktowo z gradem, szczególnie na Lubelszczyźnie.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 26 lipca 2022

Pogoda 26 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, początkowo lokalnie możliwe również bardzo rozproszone burze. O poranku grzmi i pada m.in. w woj. pomorskim, kujawsko pomorskim, wielkopolskim i opolskim.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 26 lipca 2022

Pogoda 26 lipca 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce

Załamanie pogody najpóźniej dotrze na wschód kraju, zwłaszcza na Lubelszczyznę i Podkarpacie, bo dopiero późnym popołudniem lub pod wieczór. Niebawem pojawi się aktualna prognoza burz dla Polski na kolejną dobę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 26 lipca 2022

Pogoda 26 lipca 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce, mapa

Upał na wschodzie i południowym wschodzie

Przed dotarciem chłodnego frontu atmosferycznego, będzie jeszcze gorąco i upalnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 19-23 st. C. nad morzem oraz miejscami w rejonach podgórskich, 24-28 st. c. na przeważającym obszarze kraju, do 29-32 st. C. miejscami na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 26 lipca 2022

Pogoda 26 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami nad morzem i w rejonie burz silniejszy. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo zachodni, skręcający na zachodni. Nad morzem oraz w rejonie burz okresami powieje silniej, w porywach do 50-75 km/h. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 26 lipca 2022

Pogoda 26 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia, będzie rosnąć. W południe w Koszalinie wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!