| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 kwietnia 2022. Zanikający deszcz w Polsce. Pogodnie na zachodzie i północy

Pogoda na 26 kwietnia 2022. Zanikający deszcz w Polsce. Pogodnie na zachodzie i północy

Za nami dwa dni z burzami, ulewnym deszczem i gradem, jaki przyniósł cyklon Thalke, a dziś jeszcze tylko miejscami po nim popada zanikający deszcz - przewiduje pogoda we wtorek 26 kwietnia 2022. Wyjątkiem będą dzielnice zachodnie i północne, tutaj zaznaczy się skraj wyżu, a przez to się przejaśni i rozpogodzi. W tej części Polski wystąpi również najwyższa temperatura. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda na wtorek 26 kwietnia 2022, zanikający deszcz w Polsce, burze nie wystąpią

Pogoda na dziś, wtorek 26 kwietnia 2022

Polska na wschodzie i południu znajduje się na skraju oddziaływania niżu Thalke znad Ukrainy, a na pozostałym obszarze zaznaczy się skraj wyżu Tim zbliżającego się nad Morze Norweskie. Nad krajem będzie zalegać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 26 kwietnia 2022, cyklon Thalke ustąpi, brak burz i zanikający deszcz w Polsce

We wtorek zanikające opady deszczu na wschodzie, południu oraz w centrum Polski

W ciągu dnia dość pogodnie będzie na zachodzie i północy Polski, zwłaszcza od wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po zachodnią połowę województwa warmińsko mazurskiego. Na tym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, tylko początkowo miejscami duże, ale z postępującymi przejaśnieniami z północnego zachodu. Na pozostałym obszarze Polski, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami pojawią się przejaśnienia, a na południu, w centrum i na wschodzie również gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu stopniowo odsuwające się na wschód. Burze z gradem tym razem nie wystąpią.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 26 kwietnia 2022

Pogoda 26 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

To będzie kolejny dzień bez przełomu w temperaturze. Spodziewamy się od 8-12 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie, do 13-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej tylko nad samym morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 26 kwietnia 2022

Pogoda 26 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr jest słaby i umiarkowany, powieje z kierunków północnych i zachodnich. Ciśnienie wolno rośnie, w południe w Kielcach wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!