| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 grudnia 2022. Aktywne fronty przejdą przez Polskę. Będą burze, spadnie śnieg i deszcz oraz nasili się wiatr

Pogoda na 26 grudnia 2022. Aktywne fronty przejdą przez Polskę. Będą burze, spadnie śnieg i deszcz oraz nasili się wiatr

Aktywna cyrkulacja strefowa nie ustaje i w ciągu najbliższej doby nad Polską zaznaczą się kolejne strefy frontów atmosferycznych - zapowiada pogoda w poniedziałek 26 grudnia 2022. W wielu regionach przelotnie popada deszcz, a na północnym wschodzie w pierwszej części dnia spodziewany jest również śnieg i śnieg z deszczem przechodzący w deszcz. Wieczorem lub w nocy na zachodzie niewykluczone lokalne burze. To będzie bardzo ciepły dzień na południu i południowym zachodzie kraju. Okresami powieje jednak silniejszy wiatr, najsilniej w górach. Sprawdźmy, szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 26 grudnia 2022 aktywne fronty w Polsce popada śnieg i deszcz

Pogoda na dziś, poniedziałek 26 grudnia 2022

Polska pozostaje pod wpływem silnej cyrkulacji strefowej. W pierwszej części dnia zaznaczy się front atmosferyczny szczególnie na północny i północnym wschodzie kraju związany z płytkim niżem Isabel, a nocą z zachodu wkroczy kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny i on z przelotnymi opadami będzie wędrował w głąb kraju na wschód i południowy wschód.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 26 grudnia 2022 front z deszczem i śniegiem w Polsce, silny wiatr w górach

W poniedziałek przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie początkowo śniegu

W północnej połowie kraju będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze duże, ale okresami z większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza w dzielnicach południowych kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 26 grudnia 2022

Pogoda 26 grudnia 2022 front z deszczem i śniegiem w Polsce

W wielu regionach kraju w trakcie dnia, zwłaszcza w północnej połowie przelotnie popada deszcz, a na północnym wschodzie początkowo również śnieg i deszcz ze śniegiem, szczególnie między Mazurami i Podlasiem. Opady za pierwszym odsuwającym się frontem będą jednak bardzo rozproszone i przelotne. Najmniej opadów spodziewamy się w południowej Polsce, bo popada tutaj tylko lokalnie i przelotnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 26 grudnia 2022

Pogoda 26 grudnia 2022, mapa opadów w Polsce

Wieczorem lub w nocy do zachodniej Polski wkroczy tym razem chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i będzie wędrował na wschód i południowy wschód kraju. W rejonie jego przejścia nasili się wiatr, który siłę wichury osiągnie w górach oraz na północy kraju, zwłaszcza nad morzem. Istnieje również umiarkowane ryzyko wystąpienia burz, głównie na zachodzie kraju i wtedy również wiatr może być silny w rejonie opadów konwekcyjnych.

Prognoza zasięgu opadów i frontu do godziny 04:00, 27 grudnia 2022

Pogoda 26 grudnia 2022 wkroczy aktywny front chłodny będą burze

Bardzo ciepły dzień na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Za pierwszym ciepłym frontem przed dodarciem frontu chłodnego spodziewamy się w Polsce znacznego wzrostu temperatury, od 3-5 st. C. na Suwalszczyźnie (w godzinach wieczornych), 6/10 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 11-12, być może lokalnie 13 st. C. na południu i południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 26 grudnia 2022

Pogoda 26 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach miejscami do 40-55 km/h. Silniej powieje na wybrzeżu oraz początkowo na południu Podkarpacia, w porywach do 65 km/h, południowo zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 100 km/h i tam mogą powodować zamiecie śnieżne. Silny wiatr spodziewany jest również miejscami przy przejściu nocnego aktywnego frontu atmosferycznego, szczególnie nad morzem oraz lokalnie w rejonie opadów konwekcyjnych, w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia bez większych zmian, w południe w Krakowie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!