| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 czerwca 2022. Upał niemal w całej Polsce. Punktowo na krańcach zachodnich i południowych możliwa burza z gradem

Pogoda na 26 czerwca 2022. Upał niemal w całej Polsce. Punktowo na krańcach zachodnich i południowych możliwa burza z gradem

Pogodne, gorące lub upalne lato w Polsce ma się bardzo dobrze i to będzie jego kolejny dzień - zapowiada pogoda w niedzielę 26 czerwca 2022. Na przeważającym obszarze kraju możemy liczyć na słoneczną pogodę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, a początkowo z niemal bezchmurnym niebem, jedynie lokalnie na krańcach południowych lub zachodnich może się zdarzyć lokalna burza z gradem, ale zjawisk tych będzie dziś bardzo mało. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 26 czerwca 2022, upał niemal w całej Polsce, lokalna burza możliwa na krańcach zachodnich i południowych

Pogoda na dziś, niedziela 26 czerwca 2022

Polska znajduje się nadal w obszarze słabo gradientowym, pomiędzy skrajem wyżu Frido znad Krajów Nadbałtyckich, a otaczającymi nas płytkimi niżami znad zachodniej i południowej Europy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 26 czerwca 2022, upał w Polsce, przeważnie bez opadów, tylko lokalna burza, mapy pogodowe

W niedzielę pogodnie, gorąco i upalnie. Przelotny deszcz i burza z gradem tylko punktowo

To będzie bardzo letni dzień w Polsce. Na przeważającym obszarze spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem, a początkowo z niemal z bezchmurnym niebem.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:55, 26 czerwca 2022

Pogoda 26 czerwca 2022, zachmurzenie w Polsce

Z upływem godzin tylko lokalnie na krańcach zachodnich i południowych, zwłaszcza na południu Dolnego Śląska, na krańcach zachodnich Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej i być może w Tatrach po południu lub wieczorem zachmurzenie okresowo wzrośnie i tam zdarzy się lokalny przelotny deszcz i burza, punktowo z gradem. Zasięg tych zjawisk będzie jednak niewielki. Niebawem pojawi się aktualizacja prognozy burzowej.

Prognoza zachmurzenia w Polsce o godzinie 16:00, 26 czerwca 2022

Pogoda 26 czerwca 2022, zachmurzenie i mapa opadów w Polsce

Upał niemal w całej Polsce

Poczujemy dziś oddech lata. Spodziewamy się maksymalnie, od 29-32 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do  miejscami 33-34 st. C. na zachodzie, zwłaszcza od południowych dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez wielkopolskie, lubuskie po dolnośląskie. Nieco chłodniej jedynie miejscami w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim.

Wiatr silniejszy tylko w rejonie lokalnej burzy. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i wschodni, jedynie w rejonie lokalnej burzy może być silniejszy, w porywach do 65 km/h. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 26 czerwca 2022

Pogoda 26 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać z upływem dnia. W południe w Kielcach wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!