| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 września 2022. Płytki niż z deszczem podejdzie na południe Polski. Temperatury umiarkowane

Pogoda na 25 września 2022. Płytki niż z deszczem podejdzie na południe Polski. Temperatury umiarkowane

Okres panowania słabego antycyklonu szybko minął i w kolejnych dniach ponownie będziemy w zasięgu układów niżowych, jeden z nich zaznaczy się najbliższej doby na południu Polski - zapowiada pogoda w niedzielę 25 września 2022. Pocieszeniem będzie fakt zmiany kierunku cyrkulacji powietrza, a przez to czekają nas umiarkowane temperatury w dzień bez ryzyka lokalnych przymrozków w nocy. Miejscami, głównie na południu popada deszcz, nieco mocniej w rejonach podgórskich. W wysokich partiach Tatr będzie kontynuowana odwilż z ryzykiem lawinowym. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 25 września 2022, płytki niż na południu z deszczem, w górach odwilż z ryzykiem lawin

Pogoda na dziś, niedziela 25 września 2022

Polska znajduje się w obszarze słabogradientowym, dodatkowo w ciągu najbliższej doby na pogodę wpłynie płytki niż podchodzący z południa do kraju. Z kolei na zachodzie i północnym zachodzie odczujemy również wpływ mało aktywnego frontu atmosferycznego. Do Polski napływa łagodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

W niedzielę miejscami przelotny deszcz na południu Polski

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej i zachodniej Polsce będą możliwe przelotne opady deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 25 września 2022

Pogoda 25 września 2022, gdzie popada deszcz w Polsce

Opady nieco większe natężenie będą mieć lokalnie w rejonach podgórskich. Miejscami opady deszczu występują już o poranku, zwłaszcza na południowym wschodzie Opolszczyzny, na Śląsku oraz w Małopolsce, ale więcej tych opadów na południu Polski jest spodziewanych szczególnie z upływem popołudnia i wieczorem.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 25 września 2022

Pogoda 25 września 2022, mapa opadów w Polsce

W nocy 25/26.09 popada szczególnie miejscami w południowo wschodniej Polsce, zwłaszcza między Śląskiem, Małopolską, Podkarpaciem, Ziemią Świętokrzyską i Lubelszczyzną. Lokalny deszcz wystąpi również na zachodzie i północy.

Umiarkowane temperatury w Polsce

Adwekcja łagodniejszej masy powietrza sprawi, że temperatury niemal w całym kraju będą na umiarkowanym poziomie. Spodziewamy się maksymalnie, od 11-13 st. C. lokalnie w rejonach podgórskich, do 14-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 25 września 2022

Pogoda 25 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silniejszy w Bieszczadach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby, tylko w rejonach podgórskich Karpat, głównie w Bieszczadach okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 25 września 2022

Pogoda 25 września 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie będzie nadal spadać. W południe w Legnicy wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!