| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 sierpnia 2022. Burze z ulewami przesuną się na zachód Polski. Upał ze wschodu rozszerzy zasięg

Pogoda na 25 sierpnia 2022. Burze z ulewami przesuną się na zachód Polski. Upał ze wschodu rozszerzy zasięg

Minionej doby w Polsce ponownie powstał mezoskalowy układ burzowy, który przyniósł ulewy, a dziś burze przesuną się na zachód i południowy zachód kraju - zapowiada pogoda w czwartek 25 sierpnia 2022. Letnie warunki atmosferyczne z wysoką temperaturą, w tym z upałem czekają nas we wschodniej Polsce, aczkolwiek początkowo miejscami może być mglisto, zwłaszcza na Podkarpaciu. Upał rozszerzy nieco zasięg, gdyż front atmosferyczny stacjonujący od wielu dni nad Polską zacznie się dezintegrować. Ze wschodniej i południowo wschodniej Europy nadal będzie napływać ciepła i wilgotna masa powietrza wykazująca się wysoką chwiejnością. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 25 sierpnia 2022, upał we wschodniej Polsce, burze z ulewami przesuną się na zachód

Pogoda na dziś, czwartek 25 sierpnia 2022

W czwartek Polska znajdzie się na skraju wyżu Piet znad środkowego Bałtyku, ale będzie się również zaznaczać zachmurzenie dezintegrującego się frontu atmosferycznego stopniowo spychanego na zachód kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 25 sierpnia 2022, burze z ulewami na zachodzie Polski, upał na wschodzie

W czwartek pogodnie i upalnie we wschodniej Polsce. Burze z ulewami na zachodzie i południowym zachodzie

W ciągu dnia we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, od Podlasia przez wschodnią połową Mazowsza, Lubelszczyznę. Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę i Górny Śląsk przeważnie będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, ale początkowo lokalnie może zalegać ustępująca mgła, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz na południu Małopolski i Śląska.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30, 25 sierpnia 2022

Pogoda 25 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Burze z ulewnym deszczem będą możliwe szczególnie od Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Ziemie Lubuską. O poranku lokalnie pada i grzmi od rejonu Lidzbarka przez Włocławek po rejon Koła. Wkrótce pojawi się aktualizacja prognozy burz.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 20:00, 25 sierpnia 2022

Pogoda 25 sierpnia 2022 mapa opadów

Burze ponownie miejscami mogą powodować zalania i podtopienia. Przykładem z ostatniej doby jest m.in. Ostrów Wielkopolski.

Zalany Ostrów Wielkopolski

Upał ze wschodniej Polski rozszerzy zasięg 

To będzie gorący i miejscami upalny dzień. Spodziewamy się maksymalnej temperatury, od 25, do 33 st. C. Nieco chłodniej będzie miejscami nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce, 25 sierpnia 2022 (miejscami temperatura może być zawyżona lub zaniżona o kilka st. C.)

Pogoda 25 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie słaby, nad morzem i w Bieszczadach okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. Silniej powieje w rejonie burz, lokalnie w porywach do 50-75 km/h.

Prognozowane porywy wiatru bez uwzględnienia burz, 25 sierpnia 2022

Pogoda 25 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie wolno spadać. W południe w Mikołajkach wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!