| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 listopada 2022. Front okluzji wkroczy do Polski. Mróz na wschodzie i cieplej na zachodzie

Pogoda na 25 listopada 2022. Front okluzji wkroczy do Polski. Mróz na wschodzie i cieplej na zachodzie

Front atmosferyczny, który przyniósł minionej doby powiew zimy na wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie Polski odsunął się poza naszą granicę i dziś z niego pojawią się już tylko lokalne zanikające opady śniegu i deszczu - przewiduje pogoda w piątek 25 listopada 2022. Pod wieczór do zachodniej Polski wkroczy kolejny front okluzji i przyniesie on wieczorem oraz w nocy na sobotę opady deszczu i lokalnie deszczu ze śniegiem na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Mróz utrzyma się na wschodzie i północnym wschodzie, a znacznie cieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie w południe

Pogoda 25 listopada 2022, front okluzji wkroczy do Polski, mróz na wschodzie, cieplej na zachodzie kraju

Pogoda na dziś, piątek 25 listopada 2022

Po odsunięciu się frontu okluzji nad Ukrainę, Polska dostała się w obszar słabego klina wyżowego znad Bałkanów, ale już od zachodu zbliża się kolejna strefa frontu okluzji, która pod wieczór zacznie wkraczać do zachodniej Polski. Przed frontem napłynie do zachodniej i południowo zachodniej Polski znacznie cieplejsze powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 25 listopada 2022, front okluzji w Polsce, miejscami popada śnieg i deszcz

W piątek miejscami przelotne opady deszczu i śniegu. Wieczorem i nocą front okluzji na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Zachmurzenie na ogół będzie dziś duże i całkowite. Niewielkie przejaśnienia pojawią się tylko lokalnie i chwilowo. Na większe przejaśnienia i nawet okresowe rozpogodzenia w trakcie dnia możemy liczyć przejściowo na południowym zachodzie, zwłaszcza miejscami na Dolnym Śląsku. Gdzieniegdzie pojawią się słabe i przelotne nieliczne opady śniegu lub deszczu bądź deszczu ze śniegiem i mżawki. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 25 listopada 2022

Pogoda 25 listopada 2022, gdzie spadnie śnieg i deszcz w Polsce

Popada słabo, przelotnie i tylko miejscami, zwłaszcza w województwie pomorskim, małopolskim, podkarpackim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i wielkopolskim. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 25 listopada 2022

Pogoda 25 listopada 2022, mapa opadów z frontu okluzji w Polsce

Wieczorem i nocą do zachodniej Polski wkroczy front atmosferyczny i miejscami przyniesie przelotne opady deszcz, lokalnie deszczu ze śniegiem. Przez noc popada miejscami, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską i Wielkopolskę po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i lokalnie dzielnice południowo wschodnie w tym Podkarpacie i południową Lubelszczyznę.

Mróz utrzyma się miejscami na wschodzie Polski. Znacznie cieplej na zachodzie i południowym zachodzie

W piątek utrzyma się kontrast temperatury pomiędzy chłodniejszą wschodnią i północno wschodnią częścią kraju, a cieplejszą południowo zachodnią. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/0 st. C. na Podlasiu, Mazurach, częściowo Lubelszczyźnie po północno wschodnie Podkarpacie, 1-4 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 5-8 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 25 listopada 2022

Pogoda 25 listopada 2022, mróz na wschodzie Polski, cieplej na zachodzie, prognoza temperatury

Wiatr nadal będzie przeważnie słaby i zmienny. Okresami nieco silniej powieje tylko wysoko w górach i tam będzie północno zachodni, w Tatrach i Beskidach lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie rośnie, w południe w Zakopanem wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!