| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 lipca 2022. Upał do 35 stopni w Polsce. Wieczorem wkroczy front burzowy na zachodzie

Pogoda na 25 lipca 2022. Upał do 35 stopni w Polsce. Wieczorem wkroczy front burzowy na zachodzie

Początek nowego tygodnia przyniesie powiew gorącego i miejscami upalnego lata - zapowiada pogoda w poniedziałek 25 lipca 2022. Upał wróci do niemal całej zachodniej połowy kraju, ale wieczorem oraz w nocy przez zachodnią Polskę, będzie się przemieszczał front atmosferyczny, który miejscami przyniesie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Zjawiska będą mieć umiarkowaną aktywność. Zapraszamy na prognozę pogody.

Upał w zachodniej Polsce. Prognozowana temperatura maksymalna, 25.07

Pogoda 25 lipca 2022, upał wróci do Polski, jaka temperatura

Pogoda na dziś, poniedziałek 25 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu, jednak wieczorem oraz w nocy 25/26.07 do zachodnich dzielnic kraju wkroczy front atmosferyczny, a za nią linia zbieżności wiatru, będącą zapalnikiem do powstania miejscami burz.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 25 lipca 2022, wieczorem wkroczy na zachodzie front burzowy

W poniedziałek słonecznie, gorąco i miejscami upalnie. Wieczorem i nocą nasunie się front z przelotnymi opadami i burzami na zachodzie Polski

To będzie udany dzień dla osób cieszących się urlopem. Na przeważającym obszarze kraju, będzie słonecznie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Dopiero późnym popołudniem lub wieczorem zachmurzenie na zachodzie i północnym zachodzie kraju zacznie rosnąć i tutaj pod wieczór lub w nocy miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i rozproszone lokalne burze, punktowo z gradem.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 23:00, 25 lipca 2022

Pogoda 25 lipca 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie będą burze

W tym czasie rozproszone przelotne opady i lokalne burze pojawią się w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i będą się przesuwać nad wielkopolskie, pomorskie, kujawsko pomorskie i dolnośląskie.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 02:00, 26 lipca 2022

Pogoda 25 lipca 2022, upał w Polsce, burze na zachodzie

W nocy 25/26 lipca strefa rozproszonych przelotnych opadów i miejscami burz, będzie się przesuwać dalej w głąb kraju na wschód. Wkrótce pojawi się zaktualizowana prognoza burz dla Polski na kolejną dobę.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 05:00, 26 lipca 2022

Pogoda noc 25/26 lipca 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce

Do wtorkowego poranka 26.07 linia przelotnych opadów i burz, może się miejscami rozciągać od Zatoki Gdańskiej i Warmii przez Kujawy, lokalnie wschodnią Wielkopolskę po Opolszczyznę.

Upalnie i gorąco w Polsce

Po jednodniowej przerwie do Polski wróci upał. Spodziewamy się maksymalnie, od 23-26 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 27-30 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 31-35 st. C. w zachodnich dzielnicach, zwłaszcza od Kujaw przez województwo zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, po dolnośląskie i lokalnie opolskie.

Wiatr wieczorem i nocą silniejszy w rejonie frontu. Ciśnienie spada

Wiatr na wschodzie będzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz na zachodzie Polski w rejonie nasuwania się strefy frontowej późnym popołudniem lub wieczorem, a także w nocy w strefie przelotnych opadów i burz okresami silny, w porywach do 40-60 km/h, z kierunków południowych.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce w ciągu najbliższej doby 25/26 lipca 2022

Pogoda 25 lipca 2022, wiatr w Polsce

 Ciśnienie w ciągu dnia, będzie spadać. W południe w Szczecinie wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!