| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 grudnia 2022. Zanikający deszcz i śnieg na wschodzie. W nocy na zachodzie wkroczy aktywny front atmosferyczny

Pogoda na 25 grudnia 2022. Zanikający deszcz i śnieg na wschodzie. W nocy na zachodzie wkroczy aktywny front atmosferyczny

Przed nami dzień Bożego Narodzenia początkowo lokalnie z zanikającym deszczem i śniegiem na wschodzie i później stabilną aurą w całym kraju, a następnie w nocy z wkroczeniem aktywnego frontu do zachodniej i północno zachodniej Polski - przewiduje pogoda w niedzielę 25 grudnia 2022. Nadal najwyższa temperatura utrzyma się na południu i południowym zachodzie, a najniższa na północnym wschodzie kraju. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza lokalnych zanikających opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 25 grudnia 2022, zanikający deszcz i śnieg na wschodzie, aktywny front na zachodzie

Pogoda na dziś, niedziela 25 grudnia 2022

Polska w ciągu najbliższej doby dostanie się w zasięg aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego wędrującego z zachodu na wschód kraju. Front do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy w godzinach późno wieczornych lub nocnych i będzie związany z niżem z rejonu Wysp Owczych.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 25 grudnia 2022, deszcz i śnieg w Polsce, aktywny front atmosferyczny w nocy

W niedzielę zanikające opady w centrum i na wschodzie kraju. W nocy wkroczy ciepły front

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Wyjątkiem będą dzielnice południowe i południowo zachodnie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, częściowo na Górnym Śląsku oraz w drugiej połowie dnia lokalnie na Podkarpaciu. W tych regionach miejscami pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, ale będą również dzielnice z przewagą zachmurzenia dużego. W pierwszej części dnia zanikające przelotne opady deszczu wystąpią od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze, Lubelszczyznę i Podkarpacie, a lokalnie na Podlasiu i północnym wschodzie Lubelszczyzny może popadać również zanikający śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, 26 grudnia 2022

Pogoda 25 grudnia 2022, w nocy aktywny front z deszczem wkroczy do Polski

Późnym wieczorem lub w nocy do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy aktywny ciepły front atmosferyczny. Na swej drodze szczególnie od Ziemi Lubuskiej, Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę w kierunku Kujaw, Pomorza, centrum i Warmii będzie przynosił opady deszczu. Istnieje również niewielkie ryzyko, że lokalnie zagrzmi.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 26 grudnia 2022

Pogoda noc 25/26 grudnia 2022, front nad Polską

Z frontu popada również na południu, ale tylko lokalnie i znacznie słabiej. Nad ranem na północnym wschodzie, zwłaszcza między Mazurami i Podlasiem oraz lokalnie na Lubelszczyźnie pojawi się również deszcz ze śniegiem i mokry śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 07:00, 26 grudnia 2022

Pogoda 25-26 grudnia 2022, front z deszczem i śniegiem w Polsce

Niska temperatura na północnym wschodzie Polski

W niedzielę utrzyma się kontrast temperatury nad Polską między północnym wschodem i południowym zachodem kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 0/2 st. C. na Podlasiu, Mazurach, Warmii oraz w województwie pomorskim, 3-7 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 8-9 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 25 grudnia 2022

Pogoda 25 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr jest słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Silniej powieje miejscami tylko w górach i tam może powodować zamiecie śnieżne. Ciśnienie po południu będzie spadać. W południe w Opolu wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!