| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 czerwca 2022. Na zachodzie lokalne burze i przelotne opady. Upał na sporym obszarze Polski

Pogoda na 25 czerwca 2022. Na zachodzie lokalne burze i przelotne opady. Upał na sporym obszarze Polski

Weekend przyniesie typowe letnie warunki atmosferyczne w Polsce, bo będzie przeważnie gorąco i miejscami upalnie, a przelotne opady i burze wystąpią tylko lokalnie - zapowiada pogoda w sobotę 25 czerwca 2022. Na sporym obszarze kraju spodziewamy się wystąpienia upału, czyli temperatury osiągającej lub przekraczającej 30 stopni, a przelotny deszcz i burze, punktowo z gradem wystąpią tylko lokalnie na krańcach zachodnich i południowo zachodnich kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 25 czerwca 2022, gorąco i upalnie w Polsce, przelotne opady i burze lokalnie na zachodzie i południowym zachodzie

Pogoda na dziś, sobota 25 czerwca 2022

Polska znajduje się w obszarze słabo gradientowym pomiędzy skrajem wyżu Frido znad północno wschodniej Europy, a zalegającą linią zbieżności wiatru na zachodzie i południowym zachodzie Polski na której dodatkowo może się rozwinąć płytki niż. Na tym obszarze lokalnie wystąpią przelotne opady i lokalne burze, a na pozostałym obszarze utrzyma się stabilna i letnia pogoda.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 25 czerwca 2022, upał w Polsce, linia zbieżności wiatru na zachodzie i lokalne burze

W sobotę lokalne opady i burze na krańcach zachodnich i południowo zachodnich Polski. Pogodnie na pozostałym obszarze

Z upływem dnia na zachodzie i południowym zachodzie Polski, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk, częściowo Opolszczyznę i południowe krańce Śląska zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale z większymi przejaśnieniami. 

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:40, 25 czerwca 2022

Pogoda 25 czerwca 2022, zachmurzenie w Polsce

Lokalnie, zwłaszcza wzdłuż zachodniej granicy kraju oraz na krańcach południowo zachodnich może miejscami przelotnie popadać deszcz i przejść burza, punktowo z gradem. Ich zasięg i natężenie zalecamy śledzić na radarze opadów.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i lokalnych burz w Polsce, 25 czerwca 2022

Pogoda 25 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, sobota będzie słoneczna z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem, a początkowo na północy i wschodzie niemal z bezchmurnym niebem.

Gorąco i upalnie w Polsce

To będzie kolejny dzień z upałem w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 27, do 31 st. C., być może lokalnie 32 st. C. Upał wystąpi, zwłaszcza od pogranicza województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego przez kujawsko pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie po małopolskie i podkarpackie. Chłodniej będzie jedynie na krańcach południowych i południowo zachodnich Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej oraz w Bieszczadach i na Półwyspie Helskim.

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 55-70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 25 czerwca 2022

Pogoda 25 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać, w południe we Wrocławiu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!