| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 września 2022. Deszcz popada tylko lokalnie. Wyż Stefan odsuwa się od Polski

Pogoda na 24 września 2022. Deszcz popada tylko lokalnie. Wyż Stefan odsuwa się od Polski

Przed nami dzień z przewagą umiarkowanego i dużego zachmurzenia z przejaśnieniami, ale na ogół bez opadów deszczu poza lokalnymi wyjątkami - zapowiada pogoda w sobotę 24 września 2022. Temperatura ponownie będzie najniższa w rejonach podgórskich, a najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Odsuwający się wyż Stefan zapewni bardzo słabą cyrkulację powietrza, a przez to wiatr nie będzie dziś sprzyjał produkcji energii elektrycznej na farmach wiatrowych. O poranku lokalnie możliwe zanikające mgły. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:05

Pogoda 24 września 2022, słaby wiatr w Polsce, znikoma produkcja prądu na farmach wiatrowych, wyż Stefan odsuwa się na południe

Pogoda na dziś, sobota 24 września 2022

Słabnie krótkotrwałe oddziaływanie wyżu Stefan nad Polską. Jego centrum przesunęło się nad Bałkany. Polska znajduje się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu, płytkim górnym niżem na pograniczu z Białorusią oraz skrajem zatoki niżowej znad rejonu Dani. Do kraju zacznie napływać nieco łagodniejsze powietrze polarne-morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 września 2022, wyż Stefan słabnie i odsuwa się od Polski

W sobotę przelotny deszcz popada tylko lokalnie. Na ogół bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami okresowo duże, ale będą również możliwe gdzieniegdzie większe przejaśnienia, zwłaszcza w pierwszej części dnia na południowym wschodzie, północnym wschodzie oraz w trakcie dnia na południowym zachodzie Polski. Lokalnie może się pojawić słaby i przelotny deszcz, głównie na wschodzie i północnym zachodzie kraju.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 24 września 2022, mapa opadów i zachmurzenia w Polsce

Temperatura najwyższa na południowym zachodzie Polski

Rozpoczynająca się adwekcja nieco łagodniejszego powietrza po chłodnej nocy szczególnie we wschodniej Polsce sprawi, że temperatury również nieco wzrosną w rejonach podgórskich. Spodziewamy się maksymalnie, od 10-12 st. C. w Bieszczadach i na Podhalu, 13-16 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 17-18 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 24 września 2022

Pogoda 24 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby w Polsce. Ciśnienie wolno spada

Wiatr będzie dziś słaby, z zachodu i południa, tylko w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i w wysokich Tatrach okresami powieje umiarkowanie i nieco silniej. To będzie fatalny dzień do produkcji energii elektrycznej z farm wiatrowych w Polsce.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 września 2022

Pogoda 24 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie wolno spadać. W południe w Nowym Sączu wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!