| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 stycznia 2023. Bardzo wysokie ciśnienie w Polsce. Wyż Beata dalej gnije

Pogoda na 24 stycznia 2023. Bardzo wysokie ciśnienie w Polsce. Wyż Beata dalej gnije

Przed nami kolejny dzień ze zgniłym wyżem Beata - przewiduje pogoda we wtorek 24 stycznia 2023. O obecności wyżu świadczy bardzo wysokie ciśnienie. Na przeważającym obszarze kraju będzie dominować duże i całkowite zachmurzenie warstwowe, jedynie miejscami na północy z szansą na okresowe przejaśnienia oraz w górach na rozpogodzenia, zwłaszcza na szczytach. Miejscami może być mglisto, ponadto mogą wystąpić słabe opady mżawki, deszczu i lokalnie deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Sprawdźmy dokładną prognozę pogody.

Zgniły wyż Beata wpływa na pogodę w Polsce. Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 24 stycznia 2023, zgniły wyż Beata w Polsce, będzie bardzo wysokie ciśnienie

Pogoda na dziś, 24 stycznia 2023

Polska pozostaje pod wpływem wału wyżowego rozciągającego się od Rosji po wschodni Atlantyk. Na warunki atmosferyczne wpływa bezpośrednio wyż Beata z centrum w rejonie pogranicza północno zachodniej Polski i północno wschodnich Niemiec.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 16:00, 24 stycznia 2023

Pogoda 24 stycznia 2023, wysokie ciśnienie w Polsce i zgniły wyż

We wtorek przeważnie pochmurno, lokalnie z drobnymi opadami

To będzie ponownie przeważnie pochmurny dzień z przewagą zachmurzenia dużego i całkowitego. Szansa na przejaśnienia pojawi się tylko na północy bądź północnym zachodzie kraju, ale nie jest to pewne. Rozpogodzeń spodziewamy się w górach, zwłaszcza na szczytach, które będą nad niskim podinwersyjnym zachmurzeniem, szczególnie w Tatrach i Sudetach. Miejscami, głównie na wschodzie, w centrum i na południu możliwe są słabe opady mżawki, deszczu, punktowo deszczu ze śniegiem i śniegu.

Wysokie ciśnienie w Polsce notowane o godzinie 06:30, 24 stycznia 2023

Pogoda 24 stycznia 2023, bardzo wysokie ciśnienie w Polsce

O obecności wyżu w czasie pochmurnej pogody świadczy bardzo wysokie ciśnienie. O poranku waha się od 1035 hPa w Krakowie i Katowicach, do 1041 hPa na północy Polski szczególnie wzdłuż wybrzeża.

Temperatura przeważnie dodatnia w Polsce

Niskie zachmurzenie warstwowe ponownie chroni nas przed większym spadkiem temperatury w nocy, ale również powoduje brak znacznego wzrostu w dzień. Spodziewamy się maksymalnie, od 0, do 4 st. C. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 24 stycznia 2023

Pogoda 24 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr nadal będzie słaby, z kierunków północnych, tylko nad morzem miejscami umiarkowany, zachodni. Okresami silniej powieje w górach, zwłaszcza w Bieszczadach, w porywach do 55 km/h. Ciśnienie jest wysokie i do końca dnia nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Szczecinie według najnowszej prognozy wyniesie 1042 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!