| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 sierpnia 2022. Będą burze i ulewny deszcz z gradem. Niż Nicole z frontem blokuje się nad Polską. Miejscami upał

Pogoda na 24 sierpnia 2022. Będą burze i ulewny deszcz z gradem. Niż Nicole z frontem blokuje się nad Polską. Miejscami upał

Sytuacja atmosferyczna nad Polską nadal jest patowa, bo nad krajem kolejny dzień mamy zablokowany ułożony południkowo front atmosferyczny z płytkim niżem - zapowiada pogoda w środę 24 sierpnia 2022. Miejscami w ciągu dnia ponownie rozwiną się burze z ulewnym deszczem i gradem, ale dziś zjawisk powinno być najwięcej na południu i południowym wschodzie. Lokalnie zjawiska konwekcyjne mogą jednak znowu powodować zalania i podtopienia. We wschodniej Polsce w rejonach przedburzowych przejaśnień i rozpogodzeń wystąpi upał szczególnie od Mazur przez Podlasie, częściowo Mazowsze, Lubelszczyznę po lokalnie Podkarpacie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego nad Polską i Europą o godzinie 14:00

Pogoda 24 sierpnia 2022, zablokowany niż Nicole z frontem nad Polską, będą burze, ulewy i upał na wschodzie

Pogoda na dziś, środa 24 sierpnia 2022

Polska znajduje się dziś ponownie w zasięgu zablokowanego ciepłego frontu atmosferycznego przecinającego kraj z północy na południe. Z frontem dodatkowo jest związany płytki niż Nicole. Po wschodniej stronie przed frontem napływa ciepła, wilgotna i bardzo chwiejna masa powietrza ze wschodniej i południowo wschodniej Polski.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25

Pogoda 24 sierpnia 2022, zachmurzenie nad Polską

W środę miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem. Lokalnie wystąpią ulewy

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże, z szansą gdzieniegdzie na okresowe większe przejaśnienia. Przejściowo rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego wystąpią na wschodzie i północnym wschodzie, od Mazur i Podlasia przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po częściowo Podkarpacie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 24 sierpnia 2022

Pogoda 24 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Na przeważającym obszarze kraju mogą się pojawić słabe przelotne opady deszczu, a miejscami w rejonie burz również intensywne opady deszczu i lokalnie gradu. Z uwagi na wolno przemieszczające się burze, lokalnie będą możliwe zalania i podtopienia. Miejscami może spaść do 5-50 mm wody na m2 ziemi.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 24 sierpnia 2022

Pogoda 24 sierpnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

O poranku lokalnie pada i grzmi na południu Małopolski, punktowy słaby deszcz występuje również na Dolnym Śląsku w rejonie Głogowa. Główne ryzyko burz, zwłaszcza po południu i wieczorem obejmie miejscami obszar od Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie i Małopolskę i Górny Śląsk. Już za chwilę wydamy prognozę burz dla Polski na najbliższą dobę 24/25.08.

Miejscami upał we wschodniej Polsce

Zachmurzenie konwekcyjne i burze mogą sprawić, że prognozowana temperatura w Polsce może być miejscami zawyżona lub zaniżona. Spodziewamy się maksymalnie, od 23-27 st. C. na znacznym obszarze kraju, zwłaszcza w zachodniej połowie, do 30-32 st. C. miejscami na wschodzie. Chłodniej miejscami nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce, 24 sierpnia 2022

Pogoda 24 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy tylko lokalnie w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W rejonie burz lokalnie powieje silniej, w porywach do 50-70 km/h.

Prognoza porywów wiatr w Polsce. Nie są uwzględnione lokalne porywy burzowe, 24 sierpnia 2022

Pogoda 24 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Jastrzębiu-Zdroju wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!