| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 24 października 2022. Będą burze i deszcz. Dwa fronty atmosferyczne przejdą przez Polskę

Pogoda na 24 października 2022. Będą burze i deszcz. Dwa fronty atmosferyczne przejdą przez Polskę

Do naszego kraju szerokim strumieniem z zachodu i południowego zachodu Europy napływa ciepła masa powietrza i to nadal się zmieni w kolejnych dniach - zapowiada pogoda w poniedziałek 24 października 2022. W ciągu najbliższej doby przez Polskę przejdą dwa fronty atmosferyczne, które miejscami przyniosą przelotny deszcz, możliwe są również lokalne burze, głównie w zachodniej połowie kraju. Między strefami frontowymi pojawią się również większe przejaśnienia. Ciepło będzie szczególnie na Dolnym Śląsku. O poranku lokalnie możliwe zanikające mgły. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 24 października 2022, fronty atmosferyczne nad Polską, miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Pogoda na dziś, poniedziałek 24 października 2022

Polska będzie dziś w zasięgu niżu Helgard z rejonu Wysp Brytyjskich z którym będą związane dwa fronty atmosferyczne. Pierwszy z nich to front ciepły, a drugi chłodny. Ciepły front zaznaczy się miejscami w pierwszej części dnia, głównie we wschodniej połowie kraju, gdzie przyniesie rozproszone przelotne opady deszczu, a drugi z upływem popołudnia, wieczorem oraz najbliższej nocy. Front ten będzie bardziej aktywny i przyniesie przelotny deszcz na znacznym obszarze kraju. Lokalnie w jego rejonie możliwe są również lokalne burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 października 2022, fronty atmosferyczne przejdą przez Polskę

W poniedziałek ciepło, miejscami przelotny deszcz, ale będą również większe przejaśnienia

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale okresami i miejscami pojawią się również większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu. W pierwszej połowie dnia, głównie lokalnie we wschodniej połowie Polski, a po południu, wieczorem oraz w nocy kolejny front przyniesie opady na większym obszarze kraju. Lokalnie, głównie w zachodniej połowie Polski, szczególnie na zachodzie i północy możliwe burze.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00, 24 października 2022

Pogoda 24 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Przyjemna temperatura w Polsce. Najcieplej na Dolnym Śląsku

Przed nami ponownie dni, gdy temperatura w Polsce miejscami będzie osiągać lub przekraczać 20 st. C. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 11-14 st. C. na Podlasiu, Warmii i Mazurach, do 15-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej ma być na południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Punktowo niewykluczone nawet 23 st. C.

Pogoda 24 października 2022, temperatura w Polsce

Okresami silny wiatr w górach. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Silniej okresami powieje wysoko w Bieszczadach i Sudetach, do 70-85 km/h. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 24 października 2022

Pogoda 24 października 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Opolu wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Hania

Okej

02 listopad 2022 - 20:31
Odpowiedz