| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 maja 2022. Front atmosferyczny wkroczył do Polski. Przyniesie deszcz i burze

Pogoda na 24 maja 2022. Front atmosferyczny wkroczył do Polski. Przyniesie deszcz i burze

Przed nami zmiany warunków atmosferycznych związanych z niżem i strefą frontową - zapowiada pogoda we wtorek 24 maja 2022. Front przyniesie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Popada głównie w zachodniej połowie kraju oraz w centrum. Na pozostałym obszarze utrzyma się stabilna pogoda lub front tylko lokalnie przyniesie przelotny deszcz. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 24 maja 2022, front atmosferyczny przyniesie deszcz i burze w Polsce

Pogoda na dziś, wtorek 24 maja 2022

Do zachodniej Polski dotarła strefa frontowa związana z niżem Finja z centrum nad Morzem Północnym. Front w ciągu dnia, będzie się stopniowo przesuwać z zachodu w głąb kraju, jednocześnie na wschodzie, będzie ustępował wpływ wyżu Zeus.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 maja 2022, front atmosferyczny w Polsce, będą opady i burze

We wtorek miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

W ciągu dnia w centrum oraz w zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie duże, ale z możliwymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie również z rozpogodzeniami. Początkowo pogodnie, będzie również w województwie pomorskim. Na tym obszarze miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza od Wielkopolski po Dolny Śląsk, południowe dzielnice Ziemi Lubuskiej i północne Opolszczyzny mogą wystąpić burze, punktowo z gradem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 23:00, 24 maja 2022

Pogoda 24 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale z upływem popołudnia i wieczorem miejscami wzrośnie do dużego. Na ogół bez opadów, tylko lokalnie może się pojawić przelotny deszcz.

Temperatura najwyższa na południowym zachodzie Polski

Temperatura będzie zróżnicowana. Najniższa będzie pod zachmurzeniem obszaru frontowego. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-20 st. C. w obszarze zachmurzenia frontowego od wybrzeża po Małopolskę, do 21-24 st. C. na pozostałym obszarze Polski. Lokalnie na Dolnym Śląsku do 25 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 24 maja 2022

Pogoda 24 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy na północy, wschodni i południowo wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni. Miejscami w rejonie burz silny, w porywach do 70-75 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 maja 2022

Pogoda 24 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie zacznie rosnąć. W południe we Wrocławiu wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!