| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 listopada 2022. Śnieżyca i mróz w Polsce. W tych regionach przechodzi front i psuje warunki na drogach

Pogoda na 24 listopada 2022. Śnieżyca i mróz w Polsce. W tych regionach przechodzi front i psuje warunki na drogach

Nowy dzień w wielu regionach kraju rozpoczynamy od powrotu zimowych warunków atmosferycznych i ta strefa frontowa ze śnieżycą w ciągu dnia ponownie zaznaczy się w kilku regionach Polski - zapowiada pogoda w czwartek 24 listopada 2022. Ponadto miejscami na wschodzie i północnym wschodzie kraju utrzyma się całodobowy mróz. W tych regionach będziemy więc mówić o termicznej zimie, a w innych regionach o przedzimiu. Ponownie najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Sprawdźmy, najnowszą i szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 24 listopada 2022, front ze śniegiem przechodzi przez Polskę, całodobowy mróz na wschodzie i północnym wschodzie

Pogoda na dziś, czwartek 24 listopada 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Na wschodzie, aż po centrum i później na południowym wschodzie zaznaczy się strefa frontu okluzji związana z niżem Denise znad południowej Ukrainy. Mało aktywny front okluzji pojawi się również w pasie zachodniej Polski i będzie on związany z niżem Wisgard znad Atlantyku. Również z tego frontu miejscami popada śnieg i deszcz.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 24 listopada 2022, śnieżyca i mróz w Polsce, problemy na drogach

W czwartek opady śniegu szczególnie w centrum, na wschodzie i miejscami na południu Polski

W ciągu dnia na ogół będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko miejscami okresowo z niewielkimi przejaśnieniami, większymi przejściowo na południowym zachodzie kraju. W wielu regionach będą możliwe okresami opady śniegu, lokalnie także deszczu ze śniegiem. Miejscami opady śniegu mogą mieć chwilami umiarkowane natężenie.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 24 listopada 2022

Pogoda 24 listopada 2022, front ze śniegiem w Polsce, gdzie spadnie śnieg

Śnieg popada szczególnie miejscami na obszarze Lubelszczyzny, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Podlasia po południowo wschodnie dzielnice Wielkopolski i Ziemie Świętokrzyską.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00, 24 listopada 2022

Pogoda 24 listopada 2022, paraliż na drogach, gdzie spadnie śnieg w Polsce

Opady śniegu, miejscami deszczu i deszczu ze śniegiem będą możliwe również w zachodnim pasie Polski, od pogranicza województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego z kujawsko pomorskim przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i lokalnie Ziemie Lubuską. Przelotny śnieg pojawi się także miejscami na Podkarpaciu, w Małopolsce, a opady przelotne i mieszane w tym również śnieg z upływem dnia lub pod wieczór popada także na Górnym Śląsku. W nocy 24/25.11 na wspomnianym obszarze kraju również popada śnieg, ale będą to już opady bardzo rozproszone i przelotne. Zalecamy sprawdzać na radarze opadów na żywo gdzie pada śnieg.

Mróz utrzyma się na wschodzie i północnym wschodzie Polski

To będzie szczególnie zimny dzień na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie utrzyma się mróz, a więc będziemy mówić o termicznej zimie. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/-1 st. C. na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Mazowszu oraz w rejonach podgórskich Podkarpacia i Małopolski, 0-2 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 3-5 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie Polski, być może lokalnie 6 st. C. przy granicy z Niemcami.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 24 listopada 2022

Pogoda 24 listopada 2022, mróz w Polsce, jaka temperatura

Wiatr jest słaby i zmienny, tylko lokalnie w górach może być okresami nieco silniejszy. Ciśnienie będzie stopniowo rosnąć. W południe w Kraśniku wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!