| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 lipca 2022. Pogodnie i bez upału na południu Polski. Miejscami słaby deszcz na północy

Pogoda na 24 lipca 2022. Pogodnie i bez upału na południu Polski. Miejscami słaby deszcz na północy

Minionej doby przez Polskę przeszły burze i nawałnice, które były silne szczególnie w Małopolsce, ale dziś warunki atmosferyczne będą stabilne bez gwałtownych zjawisk - zapowiada pogoda w niedzielę 24 lipca 2022. Z upływem dnia co najmniej w południowej połowie kraju będzie przeważnie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, jedynie początkowo miejscami na wschodzie i południowym wschodzie zaznaczy się większe zachmurzenie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne, a na północy i północnym wschodzie miejscami pojawi się słaby przelotny deszcz.

Upał poza Polską. Prognozowany zasięg lokalnych słabych przelotnych opadów deszczu przed południem, 24.07

Pogoda 24 lipca 2022, bez upału w Polsce, deszcz na północy i północnym wschodzie

Pogoda na dziś, 24 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pola wyżowego związanego z niewielkim ośrodkiem znad Słowenii, jedynie początkowo na wschodzie oraz na północy i północnym wschodzie zaznaczy się jeszcze zachmurzenie związane z odsuwającą się strefą frontową, jaka minionej doby przyniosła w naszym kraju gwałtowne burze i nawałnice.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 lipca 2022, burze i upały poza Polską

W niedzielę przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Słaby przelotny deszcz miejscami na północy i północnym wschodzie

Z upływem dnia w co najmniej południowej połowie kraju, będzie przeważnie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, okresowo z rozpogodzeniami, tylko początkowo na wschodzie i południowym wschodzie miejscami zaznaczy się ustępujące większe zachmurzenie. 

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 17:00, 24 lipca 2022

Pogoda 24 lipca 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, a na północy i północnym wschodzie, od środkowego i wschodniego wybrzeża przez Warmię, Mazury po Podlasie mogą się zdarzyć miejscami słabe i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające od zachodu.

Ciepło, miejscami gorąco, ale bez upału w Polsce

Burzowy front wyparł z kraju upał, dlatego dzisiaj już nie zanotujemy 30 st. C. i więcej, ale nie będzie radykalnie chłodniej. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-23 st. C. nad morzem i miejscami w północnych dzielnicach kraju, 24-27 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 28-29 st. C. lokalnie na południu i południowym zachodzie. 

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 24 lipca 2022

Pogoda 24 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr na wschodzie i północy Polski okresami silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w ciągu dnia na północy i wschodzie kraju okresami silniejszy, północno zachodni i zachodni. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 24 lipca 2022

Pogoda 24 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać, w południe w Mikołajkach wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!