| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 kwietnia 2022. Cyklon Thalke wkroczy do Polski. Będą burze z gradem

Pogoda na 24 kwietnia 2022. Cyklon Thalke wkroczy do Polski. Będą burze z gradem

Nad Polskę wkroczy dziś cyklon Thalke, który w wielu regionach przyniesie przelotne opady deszczu, a miejscami również burze, lokalnie z gradem - zapowiada pogoda w niedzielę 24 kwietnia 2022. Strefa opadów związana z ciepłym frontem już z południa nasuwa się do kraju. W ciągu dnia front zacznie się intensyfikować i miejscami rozwiną się komórki burzowe. Będą również okresy z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Zapraszamy na szczegóły prognozy pogody.

Położenie cyklonu Thalke oraz jego kierunek przemieszczenia nad Polskę. Na południu już widoczna strefa zachmurzenia ciepłego frontu. Dane: Eumetsat / Windy, godzina 06:55

Pogoda 24 kwietnia 2022, cyklon Thalke wkroczy do Polski, będą burze z gradem

Pogoda na dziś, niedziela 24 kwietnia 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia w którym rozwijają się ośrodki niżowe. Cyklon Thalke wpłynie dziś bezpośrednio na warunki atmosferyczne w naszym kraju. Aktualnie jego centrum znajduje się nad południowo wschodnimi Niemcami, ale w ciągu najbliższej doby przemieści się nad środkową Polskę. Wcześniej na pogodę wpłyną jego strefy frontowe, zwłaszcza front ciepły.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 kwietnia 2022, niż Thalke przyniesie opady i burze z gradem w Polsce

W niedzielę miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale z możliwymi okresowymi większymi przejaśnieniami, a w wielu regionach przed południem, zwłaszcza między Kujawami, Mazowszem, Wielkopolską, Ziemią Lubuską, Lubelszczyzną aż po Ziemie Łódzką i częścią Ziemi Świętokrzyskiej z rozpogodzeniami. Z upływem godzin z południa w głąb kraju będzie postępować strefa przelotnych opadów deszczu, a miejscami powstaną także burze z drobnym gradem szczególnie w godzinach popołudniowych i wczesno wieczornych. W Sudetach spadnie śnieg.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 24 kwietnia 2022

Pogoda 24 kwietnia 2022, opady deszczu i burze w Polsce, cyklon Thalke

Do późnego popołudnia popada zwłaszcza, od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej przez południe Wielkopolski, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie, częściowo Ziemie Świętokrzyską i Łódzką. Lokalnie na tym obszarze do końca dnia, z wyjątkiem Ziemi Lubuskiej mogą wystąpić burze. Na specjalnej mapie burzowej sprawdzicie prawdopodobieństwo burz w Polsce.

Zasięg prognozowanych opadów w Polsce, do godziny 20:00, 24 kwietnia 2022

Pogoda 24 kwietnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

W nocy 24/25.04 strefa opadów, będzie się przesuwać dalej w głąb kraju na północ i północny wschód.

Temperatury bardziej umiarkowane

Za ciepłym frontem do Polski napłynie cieplejsze, ale wilgotniejsze i chwiejne powietrze polarne morskie. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 11-16 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 17-19 st. C. miejscami na obszarze między Wielkopolską i Ziemią Lubuską. Chłodniej jedynie nad samym morzem, w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 24 kwietnia 2022

Pogoda 24 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie burz silniejszy. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem oraz w rejonie burz okresami dość silny, w porywach do 50-70 km/h, z kierunków wschodnich, tylko na wschodzie przed południem, głównie z kierunków zachodnich. Na szczytach Tatr i Sudetów porywisty, mogący powodować  zawieje śnieżne. Ciśnienie spada, w południe w Katowicach wyniesie 1003 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!