| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 grudnia 2022. Front z płytkim niżem i deszczem w wielu regionach. W nocy śnieg i mróz na północy Polski

Pogoda na 24 grudnia 2022. Front z płytkim niżem i deszczem w wielu regionach. W nocy śnieg i mróz na północy Polski

Przed nami Wigilia jeden z najważniejszych dni w roku, który nie przyniesie istotnej zmiany warunków atmosferycznych w Polsce - zapowiada pogoda w sobotę 24 grudnia 2022. Nad krajem rozciąga się strefa frontu okluzji z płytkim niżem. W wielu regionach przyniesie okresami opady deszczu, a na północy i północnym wschodzie w ciągu najbliższej doby pojawi się miejscami również deszcz ze śniegiem i śnieg, ale o powrocie prawdziwej zimy nie ma mowy. Nad krajem zaznaczy się spory kontrast temperatury, bo na północy będzie chłodno, a na południu i południowym zachodzie o około 10 st. C. cieplej. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 24 grudnia 2022, front okluzji z płytkim niżem w Polsce, w nocy śnieg i mróz na północy

Pogoda na dziś, sobota 24 grudnia 2022

Nad Polską rozciąga się dziś front okluzji na którym dodatkowo znajduje się płytki niż. Front rozciąga się z północnego zachodu na południowym wschód kraju. W ciągu najbliższej doby jego struktura nieco się rozproszy i przesunie na wschód i północny wschód Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 24 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce, silny wiatr i śnieg w górach

Sobota i Wigilia w wielu regionach deszczowa w Polsce

Na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Wyjątkiem będą dzielnice północne kraju, od wybrzeża po Suwalszczyznę. Na tym obszarze zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, miejscami okresowo z większymi przejaśnieniami.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 24 grudnia 2022

Pogoda 24 grudnia 2022, Wigilia deszczowa z frontem w wielu regionach

Przez znaczną część dnia okresami będą możliwe opady deszczu w wielu regionach kraju, zwłaszcza na obszarze, od Pomorza Zachodniego przez dzielnice zachodnie, centralne po południowe i południowo wschodnie. W Tatrach oraz na północy Wielkopolski oraz lokalnie na Kujawach dodatkowo popada również śnieg bądź deszcz ze śniegiem. Do wieczora bez opadów jedynie na północy i północnym wschodzie, głównie między środkowym i wschodnim wybrzeżem przez całe województwo pomorskie, wschodnie dzielnice zachodniopomorskiego po warmińsko mazurskie, podlaskie i północne Mazowsze. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, 25 grudnia 2022

Pogoda 24 grudnia 2022, front na północy przyniesie w nocy śnieg

Sytuacja nieco się zmieni w nocy, bo w sektorze chłodniejszego powietrza na północy Polski pojawią się miejscami słabe i rozproszone również opady śniegu, między województwem pomorskim, lokalnie mazowieckim przez warmińsko mazurskie po podlaskie. Miejscami może spaść kilka cm śniegu lub krajobrazy się zabielą, ale kolejnego dnia śnieg stopnieje, więc o powrocie zimy nie ma mowy.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby, do godziny 07:00, 25 grudnia 2022

Pogoda 24 grudnia 2022, front okluzji nad Polską

Silna odwilż i wysoka temperatura na południu Polski

Wigilia przyniesie spory kontrast temperatury na obszarze kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-2 st. C. w dzielnicach północnych Polski, 3-7 st. C. na przeważającym obszarze, do 8-10 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie (najcieplej na Dolnym Śląsku). Z kolei w nocy z 24/25 grudnia pojawi się niewielki mróz na północy i północnym wschodzie, zwłaszcza między województwem pomorskim i podlaskim.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 13:00, 24 grudnia 2022

Pogoda 24 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w północno wschodniej połowie kraju będzie przeważnie słaby, z kierunków wschodnich lub zmienny. Na pozostałym obszarze chwilami umiarkowany, a na południu w rejonach podgórskich i górskich okresami silny, zachodni. Wysoko w Sudetach i Tatrach wiatr w porywach powyżej 100-120 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Gdańsku wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!