| |
Zagrożenie!
Pogoda na 24 czerwca 2022. Pogodnie i miejscami upał w Polsce. Przelotnie popada i zagrzmi na krańcach południowo zachodnich

Pogoda na 24 czerwca 2022. Pogodnie i miejscami upał w Polsce. Przelotnie popada i zagrzmi na krańcach południowo zachodnich

Przed nami kolejny dzień z letnimi warunkami atmosferycznymi w Polsce - zapowiada pogoda w piątek 24 czerwca 2022. Temperatury ponownie zdecydowanie wzrosną, a na zachodzie wystąpi upał. Na ogół przez cały dzień utrzyma się słoneczna aura, jedynie na krańcach południowo zachodnich pod koniec dnia zachmurzenie miejscami wzrośnie i przelotnie popada, a także wystąpi lokalna burza. Przelotne opady i lokalne burze w nocy 24/25.06 mogą wystąpić również na krańcach zachodnich Polski. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 24 czerwca 2022, upał na zachodzie Polski, przelotne opady i burze na krańcach południowo zachodnich

Pogoda na dziś, piątek 24 czerwca 2022

Polska pozostaje dziś w zasięgu wyżu Frido przesuwającego się nad Estonię, jedynie na krańcach południowo zachodnich pod koniec dnia oraz na krańcach zachodnich w nocy 24/25.06 zaznaczy się skraj linii zbieżności wiatr znad Niemiec i Czech.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 24 czerwca 2022, wyż Frido nad Polską, upał na zachodzie

W piątek słonecznie i upalnie na zachodzie Polski. Przelotne opady i burze pod koniec dnia i w nocy na krańcach zachodnich i południowo zachodnich

To będzie słoneczny dzień z niewielkim zachmurzeniem lub bezchmurnym niebem w Polsce. Dopiero z upływem popołudnia zachmurzenie miejscami na południowym zachodzie wzrośnie do umiarkowanego, a pod wieczór lokalnie do dużego na krańcach południowo zachodnich.

Prognoza zachmurzenia i opadów w Polsce, do godziny 20:00, 24 czerwca 2022

Pogoda 24 czerwca 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

I wtedy lokalnie na krańcach południowych Dolnego Śląska może przelotnie popadać i zagrzmieć, a w nocy takie zjawiska mogą dodatkowo wystąpić nieco w głąb tego województwa oraz na krańcach zachodnich Polski  wzdłuż zachodnich krańców Ziemi Lubuskiej. 

Upał na zachodzie Polski

Spodziewamy się gorącego i miejscami upalne dnia w Polsce. Temperatura maksymalnie wzrośnie od 25-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 30-32 st. C. na zachodzie, zwłaszcza od zachodnich i południowo zachodnich dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, zachodnie dzielnice Wielkopolski po północną połowę Dolnego Śląska.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 24 czerwca 2022

Pogoda 24 czerwca 2022, temperatura w Polsce, gdzie będzie upał

Wiatr okresami silniejszy na zachodzie. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w zachodnich dzielnicach kraju okresami dość silny i miejscami porywisty, południowo wschodni i wschodni. Najsilniej powieje w Sudetach, w porywach powyżej 90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 24 czerwca 2022

Pogoda 24 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W południe w Kołobrzegu wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!