| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 sierpnia 2022. Front zablokowany nad Polską. Miejscami burze z gradem i ulewny deszcz. Upał na wschodzie

Pogoda na 23 sierpnia 2022. Front zablokowany nad Polską. Miejscami burze z gradem i ulewny deszcz. Upał na wschodzie

Minionej doby w Polsce w wielu regionach przelotnie popadał deszcz, były również ulewy i burze szczególnie na południu, a dziś również będzie okresami deszczowo i burzowo - zapowiada pogoda we wtorek 23 sierpnia 2022. Opady deszczu wystąpią na znacznym obszarze kraju, miejscami w towarzystwie burz, zwłaszcza na południu, południowym wschodzie, w centrum i na północy. Ponownie spodziewamy się nawalnych opadów, które mogą powodować lokalne zalania i podtopienia. Upał wróci miejscami do wschodniej Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25

Pogoda 23 sierpnia 2022, upał na wschodzie Polski, ulewne opady deszczu i burze

Pogoda na dziś, wtorek 23 sierpnia 2022

W Polsce pozostaje zablokowany ciepły front atmosferyczny rozciągający się z północy na południe i przecinający kraj niemal na pół. Po jego wschodniej stronie napływa bardzo niestabilna, ciepła i wilgotna masa powietrza, w której ponownie dojdzie do inicjacji konwekcji, czyli burz z ulewami i gradem. Dodatkowo nad krajem w drugiej połowie dnia pojawi się płytki niż.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 23 sierpnia 2022, zablokowany front nad Polską, będą burze i ulewy, upał na wschodzie

We wtorek miejscami przejdą burze i ulewy, lokalnie z gradem

Na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie okresami z większymi przejaśnieniami. Przejściowo rozpogodzenia pojawią się głównie na północnym wschodzie Polski, zwłaszcza między Podlasiem, wschodnim Mazowszem i Lubelszczyzną. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 23 sierpnia 2022

Pogoda 23 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Miejscami w zachodniej Polsce od wybrzeża po Dolny Śląsk będą występować opady deszczu związane z zachmurzeniem frontowym i tutaj też będzie najchłodniej. W drugiej połowie dnia mogą dołączyć również lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju w trakcie dnia ponownie zaczną się rozwijać chmury kłębiaste, z których miejscami popada intensywny deszcz i przejdą burze, lokalnie z gradem.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 23 sierpnia 2022

Pogoda 23 sierpnia 2022, gdzie będą burze i opady w Polsce

W rejonie burz opady znowu mogą być ulewne z ryzykiem lokalnych zalań i podtopień. Główne ryzyko burz obejmie miejscami dzielnice południowe, południowo wschodnie, centrum i północ Polski. Śledźmy rozwój zjawisk szczególnie po południu i wieczorem.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 23 sierpnia 2022

Pogoda 23 sierpnia 2022, prognoza opadów i burz w Polsce

Miejscami w rejonie burz może spaść nawet 10-60 mm wody na m2 ziemi. Niebawem wydamy aktualizację prognozy burz dla Polski na najbliższą dobę.

Upał wróci do wschodniej Polski

Wyliczenia prognozy numerycznej wskazują dziś na możliwy powrót upału miejscami we wschodniej Polsce. Pamiętajmy jednak, że z uwagi na trudności w przewidywaniu zachmurzenia i dokładnej lokalizacji przechodzących burz z opadami, w niektórych miejscach temperatury mogą być przeszacowane lub niedoszacowane. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-26 st. C. w zachodniej połowie kraju i w rejonach podgórskich (chłodniej w rejonie Sudetów), do 27-31 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ze względu na wysoką wilgotność powietrza, w rejonie najwyższych temperatur będzie duszno i parno.

Prognozowana temperatura w Polsce, 23 sierpnia 2022

Pogoda 23 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny tylko w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. Silniej powieje miejscami w rejonie burz, w porywach do 60-80 km/h. 

Prognoza porywów wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 23 sierpnia 2022

Pogoda 23 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Solinie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!