| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 listopada 2022. Śnieżny front wieczorem i nocą wkroczy do Polski. Spadnie dużo mokrego śniegu

Pogoda na 23 listopada 2022. Śnieżny front wieczorem i nocą wkroczy do Polski. Spadnie dużo mokrego śniegu

Najbliższej doby czeka nas spora zmiana warunków atmosferycznych w Polsce, jakie przyniesie front atmosferyczny niosący intensywne opady mokrego śniegu i początkowo lokalnie deszczu ze śniegiem i deszczu lub mżawki - zapowiada pogoda w środę 23 listopada 2022. Front ze śniegiem pod wieczór zacznie wkraczać do wschodniej i południowo wschodniej Polski, a nocą na dobre uderzy śnieżyca w kilku regionach. Spadnie dużo mokrego śniegu i warunki na drogach znacznie się pogorszą. Mróz utrzyma się przez całą dobę na północnym wschodzie i lokalnie na południowym wschodzie Polski. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Śnieżny front wkroczy do Polski. Prognozowany zasięg opadów do godziny 16:00

Pogoda 23 listopada 2022, śnieżny front wkroczy do Polski, będą śnieżyce

Pogoda na dziś, środa 23 listopada 2022

Polska znajduje się nadal w polu obniżonego ciśnienia, dodatkowo w ciągu najbliższej doby na pogodę w naszym kraju wpłynie niż Denise, jaki przemieści się znad Rumunii nad Ukrainę. Front atmosferyczny związany ze wspomnianym niżem wkroczy ze wschodu ze śnieżycą do Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 23 listopada 2022, śnieżyce wkroczą do Polski, front nasunie się ze wschodu

W środę wieczorem i nocą wkroczy śnieżyca do wschodniej Polski

Z upływem dnia w Polsce będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko miejscami pojawią się przejaśnienia lub krótkotrwałe rozpogodzenia, głównie ustępujące na południu, zwłaszcza na południu Małopolski i Górnego Śląska oraz dłużej utrzymujące się przejaśnienia miejscami na zachodzie i południowym zachodzie, zwłaszcza między Ziemią Lubuską, a Dolnym Śląskiem i zachodnimi dzielnicami Opolszczyzny.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i lokalnie deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 23 listopada 2022

Pogoda 23 listopada 2022, śnieżyca wkroczy do Polski, gdzie spadnie śnieg

Późnym popołudniem lub wieczorem strefa frontowa zacznie wkraczać do południowo wschodniej Polski. Miejscami pojawią się opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie opady mogą być marznące. Na początku miejscami popada, głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu, a później coraz intensywniejsza strefa opadów śniegu będzie wkraczać nad Lubelszczyznę i dalej nocą w głąb Polski, w kierunku miejscami Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej. Śnieg intensywnie okresowo popada również na północy Podkarpacia.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 04:00, 24 listopada 2022

Pogoda 23 listopada 2022, nocą nasunie się front ze śnieżycą, mapa opadów w Polsce

Czwartkowy 24.11 poranek w kilku regionach Polski rozpoczniemy od powrotu zimowych warunków pogodowych. Przez noc powstanie pokrywa śnieżna i warunki na drogach będą bardzo trudne.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 24 listopada 2022

Pogoda 23 listopada 2022, prognoza pokrywy śnieżnej do 24 listopada w Polsce

Najnowsze wyliczenia numeryczne oparte o francuski model ARPEGE wskazują, że w ciągu najbliższej doby 23/24.11 spadnie od 1, do nawet 11 cm śniegu na obszarze, od północnego i północno wschodniego Podkarpacia przez Lubelszczyznę po częściowo wschodnią, południową i centralną część Mazowsza i dalej w kierunku częściowo Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej. Kilka cm śniegu spadnie również w Tatrach. Na południe od prognozowanego zasięgu pokrywy śnieżnej będą również możliwe opady deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Opady te lokalnie mogą być marznące i powodujące gołoledź.

Mróz utrzyma się na północnym wschodzie i lokalnie na południowym wschodzie Polski

Wczoraj ocieplenie zaznaczyło się szczególnie w południowej Polsce, temperatura w Tarnowie wzrosła aż do 8,4 st. C. Dziś temperatury będą niższe. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/+1 st. C. na Podlasiu, Mazurach, miejscami na Podkarpaciu i na południu Małopolski, do 1-6 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura spodziewana jest szczególnie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Prognoza temperatury o godzinie 13:00 w Polsce, 23 listopada 2022

Pogoda 23 listopada 2022, mróz utrzyma się miejscami w Polsce, prognoza temperatury

Wiatr jest słaby, miejscami i tylko okresami umiarkowany, południowo wschodni i wschodni. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Kraśniku wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!