| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 lipca 2022. Burze i nawałnice przejdą przez Polskę. Przed frontem upał na wschodzie i południu

Pogoda na 23 lipca 2022. Burze i nawałnice przejdą przez Polskę. Przed frontem upał na wschodzie i południu

Najbliższa doba zapowiada się z dynamicznymi warunkami atmosferycznymi w Polsce - przewiduje pogoda w sobotę 23 lipca 2022. W ciągu dnia z zachodu na wschód i północny wschód, będzie wędrował front atmosferyczny na którym pojawią się miejscami opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Przed frontem będzie zalegać ciepła masa powietrza zwrotnikowego, dlatego upał pojawi się jeszcze na wschodzie, w centrum i na południu Polski. Silne burze i nawałnice, będą możliwe z upływem popołudnia, wieczorem oraz w pierwszej połowie nocy, głównie w południowo wschodniej połowie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 23 lipca 2022

Pogoda 23 lipca 2022, burze i nawałnice przejdą przez Polskę, upał na wschodzie, w centrum i na południu

Pogoda na dziś, sobota 23 lipca 2022

Nad Polską znajduje się dziś strefa frontu atmosferycznego na którym dodatkowo rozwinie się niewielki ośrodek niżowy. Front z upływem dnia, będzie wędrował z zachodu na wschód i północny wschód kraju, aż w nocy 23/24.07 przesunie się za naszą wschodnią granicę. Przed frontem i załamaniem pogody, będzie jeszcze upalnie na wschodzie, południu oraz w centrum kraju.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 23 lipca 2022, front burzowy w Polsce, upał na wschodzie i południu

W sobotę upał w centrum, na wschodzie i południu, a później burze i nawałnice

Początkowo niemal w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, ale w ciągu dnia od zachodu zachmurzenie przejściowo wzrośnie do dużego (najpóźniej na południowym wschodzie) i wtedy miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a z upływem popołudnia, wieczorem oraz w nocy również burze, lokalnie z gradem i silnym wiatrem. Nawałnice i burze, będą możliwe głównie w centrum, na południu i wschodzie Polski, szczególnie na obszarze od Opolszczyzny, Górnego Śląska przez Ziemie Łódzką, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Mazowsze po miejscami Podlasie. W innych regionach również miejscami przelotnie popada, ale raczej bez silnych burz. 

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00, 23 lipca 2022

Pogoda 23 lipca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Najsilniejsze burze wystąpią prawdodpobnie w Małopolsce, na Podkarpaciu, na południu Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyzny. Na tym obszarze szczególnie musimy śledzić dane radarowe od godzin popołudniowych przez wieczorne po pierwszą część nocy na niedzielę 23/24.07. Niebawem wydamy zaktualizowaną prognozę burz dla Polski.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 02:00, 24 lipca 2022

Pogoda 23 lipca 2022, burze i nawałnice w Polsce, prognoza opadów

Upał przed burzami w Polsce

Przed przejściem frontu burzowego nadal będzie możliwy upał w Polsce. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 20-26 st. C. na północy i północnym zachodzie, 27-31 st. C. od Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk, do 32-35 st. C. na południowym wschodzie kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 23 lipca 2022

Pogoda 23 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w rejonie burz silny, mogący powodować szkody. Ciśnienie do wieczora będzie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami i okresami porywisty, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie z kierunków południowych. W rejonie burz wiatr będzie silny, w porywach do 70-90, lokalnie 100 km/h. Ciśnienie do wieczora będzie spadać w regionach przedfrontowych. W Łebie w południe wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!