| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 kwietnia 2022. Niż Renata przyniesie deszcz i burze na Podlasiu i Mazurach. Cieplej na zachodzie

Pogoda na 23 kwietnia 2022. Niż Renata przyniesie deszcz i burze na Podlasiu i Mazurach. Cieplej na zachodzie

Niż Renata jeszcze się broni przed zaniknięciem i dziś ponownie wpłynie na warunki atmosferyczne w Polsce - przewiduje pogoda w sobotę 23 kwietnia 2022. Na wschodzie i północnym wschodzie przyniesie miejscami przelotne opady deszczu, a na Podlasiu i Mazurach dodatkowo również burze, lokalnie z drobnym gradem lub krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze kraju sytuacja pogodowa będzie zdecydowanie lepsza, zwłaszcza na zachodzie, gdzie będzie pogodniej i cieplej z temperaturą maksymalną do około 17 stopni C. Zapraszamy do sprawdzenia najnowszej szczegółowej prognozy pogody.

Zachmurzenie nad Polską z rejonem szczególnie narażonym na burze i opady. Zdjęcie satelitarne z godziny 06:35

Pogoda na sobotę 23 kwietnia 2022, niż Renata przyniesie burze i opady na Podlasiu i Mazurach

Pogoda na dziś, sobota 23 kwietnia 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia, a dziś bezpośrednio na wschodzie nadal w zasięgu słabnącego niżu Renata, który przyniesie opady i lokalne burze, głównie na północnym wschodzie kraju. Na uwagę zasługuje również niż Thalke, który jutro z opadami i burzami znajdzie się bezpośrednio nad Polską.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 23 kwietnia 2022, niż Renata psuje aurę na wschodzie Polski

W sobotę przelotne opady i lokalne burze, głównie na północnym wschodzie. Pogodniej i cieplej na zachodzie Polski

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, zwłaszcza od całego wybrzeża przez zachodnią połowę kraju po północną połowę województwa śląskiego, tylko miejscami okresowo rosnącym do dużego. Początkowo w tej części kraju jest nawet bezchmurnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 23 kwietnia 2022

Pogoda 23 kwietnia 2022, opady i burze na Podlasiu i Mazurach

Na pozostałym obszarze wschodniej Polski, od Podlasia i województwa warmińsko mazurskiego przez mazowieckie, lubelskie po podkarpackie i małopolskie zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego, a pod wieczór nawet z rozpogodzeniami na Podkarpaciu oraz w Małopolsce. Wcześniej na tym obszarze pojawią się miejscami przelotne opady deszczu, a na Podlasiu, Mazurach i być może lokalnie na Warmii również lokalne burze, punktowo z gradem lub krupą śnieżną.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 23 kwietnia 2022

Pogoda 23 kwietnia 2022, niż Renata przyniesie burze i opady na Podlasiu i Mazurach

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Ponownie utrzyma się podział Polski na cieplejszy zachód i północy zachód oraz chłodniejszy wschód kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-13 st. C. we wschodniej połowie Polski i miejscami na wybrzeżu, do 14-17 st. C. na pozostałym obszarze. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 23 kwietnia 2022

Pogoda 23 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na zachodzie wschodni. Silniej powieje miejscami w rejonie burz na północnym wschodzie, w porywach do 50-60 km/h oraz w rejonie Sudetów. Ciśnienie spada, w południe w Białymstoku wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!