| |
Zagrożenie!
Pogoda na 23 grudnia 2022. Dwa fronty przejdą przez Polskę. W wielu regionach spadnie deszcz

Pogoda na 23 grudnia 2022. Dwa fronty przejdą przez Polskę. W wielu regionach spadnie deszcz

Warunki atmosferyczne charakterystyczne dla cyrkulacji strefowej związanej z częstymi przechodzącymi niżami i frontami przez Polskę lub w naszym rejonie z zachodu na wschód nadal będą się utrzymywać - przewiduje pogoda w piątek 23 grudnia 2022. W ciągu najbliższej doby nad Polską pojawią się dwa fronty atmosferyczne niosące przelotne opady deszczu, a wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach i Bieszczadach popada również śnieg. Na pozostałym obszarze kraju będzie kontynuowana silna odwilż, ponadto w rejonach podgórskich ponownie okresami zaznaczy się wiatr o sile wichury. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 23 grudnia 2022, fronty z deszczem w Polsce, silna odwilż

Pogoda na dziś, piątek 23 grudnia 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia. W ciągu najbliższej doby nad krajem pojawią się dwa fronty atmosferyczne przechodzące z zachodu na wschód. Pierwszy opuści wschodnie dzielnice kraju wieczorem, a drugi z zachodu i południowego zachodu z płytkim niżem nasunie się najbliższej nocy.

Prognoza układu barycznego w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda 23 grudnia 2022, dwa fronty przejdą przez Polskę

W piątek przelotne opady deszczu w wielu regionach kraju

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i całkowite, ale miejscami okresowo pojawią się również przejaśnienia, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia na południowym wschodzie. Z zachodu na wschód kraju będzie się przemieszczać strefa przelotnych opadów deszczu. O poranku pada miejscami na zachodzie, od rejonu Szczecina przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Opady te stopniowo przesuwają się w głąb kraju na wschód. Przed południem sięgną miejscami Kujaw, Opolszczyzny, Górnego Śląska po centrum i Małopolskę.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 23 grudnia 2022

Pogoda 23 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce

Po południu front z deszczem sięgnie Mazowsza, Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Lokalnie popada również na północnym wschodzie kraju, punktowo może się także zdarzyć deszcz ze śniegiem. Poza wymienionymi regionami bez opadów lub przelotny deszcz pojawi się tylko lokalnie, zwłaszcza na wybrzeżu.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 23 grudnia 2022

Pogoda 23 grudnia 2022, fronty atmosferyczne nad Polską, prognoza opadów

W nocy z 23/24 grudnia do zachodniej i południowo zachodniej Polski nasunie się kolejny front atmosferyczny, który do sobotniego 24.12 poranka przesunie się dalej w głąb kraju, do centrum, na wschód i południowy wschód.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 23 grudnia 2022

Pogoda 23 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce, silna odwilż w wielu regionach

Silna odwilż w Polsce

To będzie kolejny dzień z silną odwilżą w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 3-6 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 7-10 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 23 grudnia 2022

Pogoda 23 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem na środkowym i wschodnim wybrzeżu okresami dość silny,  południowy i południowo zachodni. Silniej powieje wysoko w Sudetach, Tatrach, Bieszczadach i Beskidzie Niskim, w porywach do 70-95 km/h. W nocy w Sudetach wiatr przekroczy 100 km/h. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Gdańsku wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!