| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 września 2022. Wyż Stefan na zachodzie Polski. Przelotny deszcz miejscami na pozostałym obszarze. Śnieg w górach

Pogoda na 22 września 2022. Wyż Stefan na zachodzie Polski. Przelotny deszcz miejscami na pozostałym obszarze. Śnieg w górach

Na poprawę pogody mogą dziś liczyć mieszkańcy zachodniej Polski, gdzie zaznaczy się wyż Stefan, a na pozostałym obszarze miejscami pojawi się przelotny deszcz, w górach śnieg - zapowiada pogoda w czwartek 22 września 2022. Temperatury pozostaną na niskim poziomie na południu szczególnie w rejonach podgórskich, a znacznie bardziej przyjemne będą na zachodzie i północnym zachodzie kraju. W górach dosypie jeszcze kilka cm śniegu, zwłaszcza w Tatrach. Lokalnie może zagrzmieć na południowym wschodzie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 22 września 2022, wyż Stefan na zachodzie Polski, miejscami przelotny deszcz, w górach śnieg

Pogoda na dziś, czwartek 22 września 2022

Nasz kraj znajduje się dziś w obszarze pomiędzy wyżem Stefan znad pogranicza Polski i Niemiec, a niżem znad Ukrainy wpływającym na warunki pogodowe szczególnie we wschodniej połowie kraju. Do Polski nadal napływa chłodna masa powietrza.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 22 września 2022, poprawa pogody na zachodzie, miejscami przelotny deszcz w Polsce

W czwartek pogodnie na zachodzie. Na pozostałym obszarze Polski miejscami przelotny deszcz, w górach śnieg

Czwartek przyniesie zdecydowaną poprawę pogody w zachodniej Polsce, od środkowego wybrzeża przez Pomorze Zachodnie, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk z wyjątkiem południowych dzielnic podgórskich tego regionu, będzie pogodnie z niewielkim i lokalnie umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, w górach, zwłaszcza w Tatrach również śniegu. Lokalnie na południowym wschodzie niewykluczona burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 22 września 2022

Pogoda 22 września 2022, gdzie popada w Polsce, mapa opadów

Niskie temperatury na południu Polski, umiarkowane na zachodzie

W czwartek niskie temperatury pozostaną szczególnie na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-11 st. C. w rejonach podgórskich w Małopolsce i na Podkarpaciu, 12-15 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 16-17 st. C. miejscami na zachodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 22 września 2022

Pogoda 22 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie lokalnej burzy oraz w Bieszczadach. Ciśnienie dość stabilne

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, północny i północno zachodni. Lokalnie silniejszy w rejonie burzy oraz okresami w Bieszczadach i Beskidzie Niskim.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 22 września 2022

Pogoda 22 września 2022, wiatr w Polsce, prognoza na mapie wiatru

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Zakopanem wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!