| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 sierpnia 2022. Gorąco na wschodzie Polski. Falujący ciepły front przyniesie burze i ulewy

Pogoda na 22 sierpnia 2022. Gorąco na wschodzie Polski. Falujący ciepły front przyniesie burze i ulewy

Falujący front atmosferyczny będący już ciepłym frontem pozostaje nad Polską i ponownie miejscami przyniesie burze, z ulewnym deszczem i lokalnie gradem - zapowiada pogoda w poniedziałek 22 sierpnia 2022. Opady miejscami będą intensywne i mogą powodować lokalne zalania i podtopienia. Po wschodniej stronie frontu będzie napływać ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze, a na zachodzie kraju w strefie dużego zachmurzenia i słabszych opadów będzie znacznie chłodniej w powietrzu polarnomorskim. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane położenie falującego ciepłego frontu nad Polską o godzinie 14:00

Pogoda 22 sierpnia 2022, falujący front nad Polską, miejscami burze i ulewny deszcz

Pogoda na dziś, poniedziałek 22 sierpnia 2022

Polskę przecina dziś z północy na południowy zachód ciepły front atmosferyczny związany z płytkim niżem Nicole znad Rumunii. Po wschodniej stronie frontu napływa ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze w którym w ciągu najbliższej doby będą się tworzyć miejscami burze z ulewnym deszczem i gradem. Na zachodzie kraju przed frontem zalega znacznie chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30

Pogoda 22 sierpnia 2022, zachmurzenie nad Polską, gorąco na wschodzie, będą burze i ulewny deszcz

W poniedziałek miejscami deszczowo i burzowo. Okresami większe przejaśnienia i gorąco na wschodzie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże, ale okresami pojawią się również miejscami większe przejaśnienia na wschodzie, od Podlasia przez część Mazowsza i Lubelszczyzny po Ziemie Świętokrzyską i Podkarpacie. Duże zachmurzenie i okresami całkowite będzie dominować na zachodzie szczególnie od Kujaw przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 22 sierpnia 2022

Pogoda 22 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie będą burze

Miejscami wystąpią okresami opady deszczu oraz lokalne burze, punktowo z gradem. Burze szczególnie po południu i wieczorem będą możliwe, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju, od Podkarpacia i lokalnie Lubelszczyzny przez Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską po Górny Śląsk i lokalnie Opolszczyznę. Lokalna burza może wystąpić również na północnym wschodzie kraju.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 22 sierpnia 2022

Pogoda 22 sierpnia 2022, gdzie będą burze i opady w Polsce

Generalnie z upływem godzin w ciągu najbliższej doby opady deszczu i miejscami burze będą możliwe na znacznym obszarze kraju. Popada od Mazur przez centrum po dzielnice południowe, a najsłabiej lokalnie na zachodzie i północnym zachodzie, przy czym najbardziej intensywne opady wystąpią miejscami na południu, zwłaszcza między wschodnimi krańcami Dolnego Śląska przez Opolszczyznę po Górny Śląsk, częściowo Małopolskę i lokalnie Podkarpacie. Miejscami opady będą na tyle intensywne, że ponownie mogą powodować zalania i podtopienia, a w skrajnym przypadku nawet powódź błyskawiczną. Wkrótce wydamy stosowną prognozę burz dla Polski na najbliższą dobę.

Gorąco na wschodzie, zimno w południowo zachodniej Polsce

Zalegający front nad Polską nadal spowoduje wyraźny kontrast temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-21 st. C. od Zatoki Puckiej przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk i Opolszczyznę (chłodniej w rejonie Sudetów), do 22-29 st. C. na pozostałym obszarze. Najcieplej będzie we wschodnich regionach, miejscami podczas większych przejaśnień zrobi się gorąco. Z uwagi jednak na problemy z oszacowaniem wielkości zachmurzenia, temperatury miejscami mogą być o kilka stopni zawyżone lub zaniżone.

Prognozowana temperatura w Polsce, 22 sierpnia 2022

Pogoda 22 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w Sudetach oraz w rejonie burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych, na wschodzie powieje także ze wschodu. Okresami silny wiatr jest spodziewany w rejonie Sudetów oraz w czasie burz w porywach do 60-75 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 22 sierpnia 2022

Pogoda 22 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Mikołajkach wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!