| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 października 2022. Front z płytkim niżem przyniesie deszcz i burze w Polsce. Przymrozków nie będzie

Pogoda na 22 października 2022. Front z płytkim niżem przyniesie deszcz i burze w Polsce. Przymrozków nie będzie

Minionej doby do Polski napłynęła znacznie cieplejsza i łagodniejsza masa powietrza i dzięki temu w nocy nie notowaliśmy już przymrozków i ta adwekcja powietrza z południowego zachodu Europy nadal będzie kontynuowana - zapowiada pogoda w sobotę 22 października 2022. Przez Polskę z zachodu na wschód wędruje strefa frontu atmosferycznego z przelotnym deszczem, dodatkowo na południowym wschodzie w drugiej połowie dnia zaznaczy się również wpływ płytkiego niżu. W zachodniej Polsce lokalnie mogą wystąpić burze. Po przejściu frontu Polska dostanie się kolejnej doby pod wpływ wyżu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Przechodzący front z zachodu na wschód przyniesie przelotny deszcz w Polsce. Prognozowana suma opadów w ciągu najbliższej doby 22/23.10

Pogoda 22 października 2022, front atmosferyczny z płytki niżem przyniesie deszcz w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 22 października 2022

Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się front atmosferyczny związany ze słabnącym cyklonem Georgina znad Wysp Brytyjskich. Dodatkowo na froncie nad Węgrami rozwinie się płytki niż, który w drugiej połowie dnia z opadami deszczu wpłynie również na pogodę na południowym wschodzie kraju. Za frontem napływa łagodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 22 października 2022, front atmosferyczny przyniesie przelotny deszcz w Polsce

W sobotę w Polsce miejscami przelotny deszcz. Na zachodzie niewykluczone lokalne burze

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże z przejaśnieniami. Miejscami w wielu regionach przelotnie popada deszcz, a lokalnie w zachodniej Polsce mogą się pojawić nieliczne i rozproszone burze.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 22 października 2022

Pogoda 22 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce, czy będą burze

W drugiej połowie dnia z upływem popołudnia i wieczorem popada szczególnie na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 17:00, 22 października 2022

Pogoda 22 października 2022, front z przelotnym deszczem w Polsce, lokalnie możliwe burze

Wieczorem oraz w nocy rozproszone opady deszczu nad Polską będą stopniowo zanikać, gdyż od południowego zachodu zaczniemy się dostawać na kilkadziesiąt godzin pod wpływ wyżu. 

Umiarkowane temperatury w Polsce

W sobotę możemy liczyć na umiarkowane temperatury, jedynie na północnym wschodzie będzie chłodno. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-11 st. C. na Podlasiu i Mazurach, do 12-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 22 października 2022

Pogoda 22 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w Bieszczadach okresami silny. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Bieszczadach okresami silny, w porywach do 60 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 22 października 2022

Pogoda 22 października 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać, dopiero wieczorem zacznie nieco rosnąć. W południe w Łodzi wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!