| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 maja 2022. Ochłodzenie i miejscami deszcz w Polsce. Silny wiatr na południowym wschodzie

Pogoda na 22 maja 2022. Ochłodzenie i miejscami deszcz w Polsce. Silny wiatr na południowym wschodzie

Ostatni dzień weekendu przyniesie ochłodzenie w całej Polsce, ponadto miejscami przelotnie popada deszcz - zapowiada pogoda w niedzielę 22 maja 2022. Najwięcej opadów o słabym natężeniu będzie możliwych na północnym wschodzie i tam również spodziewamy się najniższej temperatury. Z kolei na wschodzie i południowym wschodzie Polski wiatr okresami będzie silniejszy, a przez to obniży temperaturę odczuwalną. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 22.05

Pogoda 22 maja 2022, chłodniej w Polsce, miejscami przelotny deszcz i silniejszy wiatr

Pogoda na dziś, niedziela 22 maja 2022

Polska znajduje się na skraju niżu Emmelinde znad Rosji, dodatkowo na północnym wschodzie zaznaczy się również strefa frontu okluzji, jedynie na krańcach zachodnich odczujemy wpływ skraju wyżu Zeus znad północno zachodnich Niemiec. Do kraju napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 22 maja 2022, chłodniej w Polsce

W niedzielę miejscami przelotny deszcz

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami z przejaśnieniami, tylko na północnym wschodzie, głównie na Podlasiu i Mazurach przez większą część dnia zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego. W wieli regionach kraju wystąpią słabe i rozproszone przelotne opady deszczu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 22 maja 2022

Pogoda 22 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Opady na ogół będą słabe i jeszcze raz podkreślamy wystąpią miejscami, a przez to będą mieć ograniczony zasięg, jedynie na północnym wschodzie w rejonie strefy frontowej popada na nieco większym obszarze. Z upływem popołudnia obszar występowania opadów w Polsce będzie się zmniejszać poza dzielnicami północno wschodnimi.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 22 maja 2022

Pogoda 22 maja 2022, miejscami deszcz w Polsce

Chłodniej w Polsce

Do Polski napłynęło chłodniejsze powietrze, dlatego czeka nas okresowy spadek temperatury. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 10-14 st. C. na północnym wschodzie i lokalnie na północy do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 22 maja 2022

Pogoda 22 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr chwilami silniejszy na południowym wschodzie. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr na ogół będzie umiarkowany, w Zatoce Gdańskiej oraz na południowym wschodzie miejscami silny, w porywach do 60 km/h, pod koniec dnia słabnący, północno-zachodni, nad morzem miejscami północny. W Tatrach w porywach do 80 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Krakowie wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!