| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 22 listopada 2022. Mróz utrzyma się na północy Polski. Front atmosferyczny poza krajem

Przewaga dużego i całkowitego zachmurzenia, tylko miejscami większe przejaśnienia, a nawet okresowe rozpogodzenia, głównie na południu i lokalnie wschodzie oraz na ogół bez opadów z mrozem miejscami na północy - tak zapowiada się pogoda we wtorek 22 listopada 2022. Jedynie wieczorem lub w pierwszej części nocy na środę miejscami może przelotnie popadać deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg na Dolnym Śląsku. Wiatr okresami silniej powieje w górach. Front atmosferyczny znajduje się poza krajem, możemy więc liczyć na dość spokojny dzień pod względem warunków atmosferycznych. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 22 listopada 2022, front atmosferyczny poza Polską, lekki mróz na północy

Pogoda na dziś, wtorek 22 listopada 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia obecnie poza wpływem układów frontowych. To się zmieni w dalszej części tygodnia, gdy ponownie miejscami spadnie śnieg i deszcz o czym będziemy informować na bieżąco. Do południowej Polski napływa znacznie cieplejsza i łagodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 22 listopada 2022, mróz na północy Polski, front atmosferyczny poza krajem

We wtorek wieczorem lub w nocy przelotny deszcz lub śnieg na Dolnym Śląsku. W innych regionach na ogół bez opadów

To będzie na ogół spokojny dzień bez istotnych zjawisk atmosferycznych. Na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko lokalnie z niewielkimi przejaśnieniami, zwłaszcza nad morzem, na Podlasiu i południowym wschodzie.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 13:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

Wyjątkiem będą miejscami regiony południowe, od lokalnie dzielnic podgórskich na Dolnym Śląsku przez Górny Śląsk po Małopolskę i częściowo Podkarpacie. W tej części kraju jest szansa na okresowe większe przejaśnienia, a nawet chwilowe rozpogodzenia, szczególnie w Małopolsce i w południowej połowie Górnego Śląska.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 23:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, mróz na północy, rozpogodzenia na południu Polski

Wieczorem lub w pierwszej części nocy na środę, słaby i przelotny deszcz lub śnieg może lokalnie popadać na południowym zachodzie, głównie na Dolnym Śląsku.

Słaby mróz utrzyma się miejscami na północy. Najcieplej na południu Polski

To będzie ponownie dzień z lekkim mrozem miejscami na północy i wyższą temperaturą na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/+1 st. C. miejscami w Polsce północnej, do 2-6 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura jest szczególnie prognozowana w Małopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowo wschodni. Okresami silniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach i w Beskidzie Niskim, w porywach do 60-70 km/h. Miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Częstochowie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz