| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 listopada 2022. Mróz utrzyma się na północy Polski. Front atmosferyczny poza krajem

Pogoda na 22 listopada 2022. Mróz utrzyma się na północy Polski. Front atmosferyczny poza krajem

Przewaga dużego i całkowitego zachmurzenia, tylko miejscami większe przejaśnienia, a nawet okresowe rozpogodzenia, głównie na południu i lokalnie wschodzie oraz na ogół bez opadów z mrozem miejscami na północy - tak zapowiada się pogoda we wtorek 22 listopada 2022. Jedynie wieczorem lub w pierwszej części nocy na środę miejscami może przelotnie popadać deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg na Dolnym Śląsku. Wiatr okresami silniej powieje w górach. Front atmosferyczny znajduje się poza krajem, możemy więc liczyć na dość spokojny dzień pod względem warunków atmosferycznych. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 22 listopada 2022, front atmosferyczny poza Polską, lekki mróz na północy

Pogoda na dziś, wtorek 22 listopada 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia obecnie poza wpływem układów frontowych. To się zmieni w dalszej części tygodnia, gdy ponownie miejscami spadnie śnieg i deszcz o czym będziemy informować na bieżąco. Do południowej Polski napływa znacznie cieplejsza i łagodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 22 listopada 2022, mróz na północy Polski, front atmosferyczny poza krajem

We wtorek wieczorem lub w nocy przelotny deszcz lub śnieg na Dolnym Śląsku. W innych regionach na ogół bez opadów

To będzie na ogół spokojny dzień bez istotnych zjawisk atmosferycznych. Na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko lokalnie z niewielkimi przejaśnieniami, zwłaszcza nad morzem, na Podlasiu i południowym wschodzie.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 13:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

Wyjątkiem będą miejscami regiony południowe, od lokalnie dzielnic podgórskich na Dolnym Śląsku przez Górny Śląsk po Małopolskę i częściowo Podkarpacie. W tej części kraju jest szansa na okresowe większe przejaśnienia, a nawet chwilowe rozpogodzenia, szczególnie w Małopolsce i w południowej połowie Górnego Śląska.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 23:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, mróz na północy, rozpogodzenia na południu Polski

Wieczorem lub w pierwszej części nocy na środę, słaby i przelotny deszcz lub śnieg może lokalnie popadać na południowym zachodzie, głównie na Dolnym Śląsku.

Słaby mróz utrzyma się miejscami na północy. Najcieplej na południu Polski

To będzie ponownie dzień z lekkim mrozem miejscami na północy i wyższą temperaturą na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/+1 st. C. miejscami w Polsce północnej, do 2-6 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura jest szczególnie prognozowana w Małopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 22 listopada 2022

Pogoda 22 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowo wschodni. Okresami silniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach i w Beskidzie Niskim, w porywach do 60-70 km/h. Miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Częstochowie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!