| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 lipca 2022. Upał w Polsce zelżeje. Lokalnie możliwe burze i przelotne opady deszczu i gradu

Pogoda na 22 lipca 2022. Upał w Polsce zelżeje. Lokalnie możliwe burze i przelotne opady deszczu i gradu

Upał w Polsce nadal będzie możliwy, aczkolwiek zelżeje i miejscami pojawią się nieliczne przelotne opady deszczu i burze z gradem - zapowiada pogoda w piątek 22 lipca 2022. Minionej doby do Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny i poprzedzająca linia zbieżności wiatru, która przyniosła burze i zepchnęła falę upałów bardziej na wschód i południowy wschód kraju. Dziś nadal będzie upalnie, szczególnie od Mazur przez Mazowsze, centrum po południowe i południowo wschodnie dzielnice Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany upał w Polsce, 22.07

Pogoda 22 lipca 2022, upał w Polsce, miejscami burze z przelotnym deszczem i gradem

Pogoda na dziś, piątek 22 lipca 2022

Nad Polską znajduje się dziś chłodny front atmosferyczny rozciągający się od Warmii po Małopolskę i Śląsk. Przed frontem na wschodzie zaznacza się skraj wyżu Jurgen znad Rumunii. W rejonie frontu zaznaczy się przejściowo wzrost zachmurzenia, ponadto miejscami mogą się uaktywnić przelotne opady i burze.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 22 lipca 2022, chłodny front atmosferyczny w Polsce, miejscami burze

W piątek upalnie w Polsce. Lokalnie możliwe przelotne opady deszczu i burze

Minionej doby pojawiły się miejscami zapowiadane przelotne opady i burze, zwłaszcza od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po nad ranem lokalnie Kujawy, województwo pomorskie i lokalnie zachodnie krańce opolskiego. W piątek o poranku miejscami pada i grzmi na wąskim obszarze, od województwa pomorskiego przez kujawsko pomorskie, wielkopolskie po opolskie. Ta wąska strefa tych opadów jest doskonale widoczna na zdjęciu satelitarnym.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35, 22 lipca 2022

Pogoda 22 lipca 2022, front chłodny z burzami w Polsce, nadal upalnie

W ciągu dnia zachmurzenie w Polsce będzie małe i umiarkowane, w rejonie frontu i na północnym zachodzie okresami duże i umiarkowane. Lokalne przelotne opady deszczu i burze z gradem wystąpią głównie, od Pomorza Gdańskiego i Warmii przez centrum po Śląsk i Małopolskę (szczególnie na Podhalu). Lokalna burza może wystąpić również na Podlasiu lub Mazurach. Słaby przelotny deszcz pojawi się również na północnym zachodzie w woj. zachodniopomorskim. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów lub tylko lokalnie może się rozwinąć komórka burzowa z przelotnym deszczem. Niebawem prognoza burz zostanie zaktualizowana.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 22 lipca 2022

Pogoda 22 lipca 2022, mapa opadów w Polsce 

Największy upał na południowym wschodzie Polski

Główna oś ciepłego powietrza zwrotnikowego została wyparta na wschód i południowy wschód Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 22-27 st. C. w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, 28-31 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 32-35 st. C. w dzielnicach wschodnich, od pogranicza Mazowsza i Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie. 

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresowo silniejszy w rejonie burz i w górach, w porywach do 50-80 km/h, przeważnie zachodni, na północnym wschodzie początkowo południowo wschodni. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 22 lipca 2022

Pogoda 22 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W Solinie wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!