| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 grudnia 2022. Front okluzji z opadami deszczu wkroczy do Polski. Silna odwilż na południu

Pogoda na 22 grudnia 2022. Front okluzji z opadami deszczu wkroczy do Polski. Silna odwilż na południu

Cyrkulacja strefowa niosąca odwilż i przechodzące częste fronty atmosferyczne z przelotnymi opadami deszczu w Polsce nie ustaje i dziś kolejny front z zachodu wkroczy do naszego kraju - przewiduje pogoda w czwartek 22 grudnia 2022. Do wieczora popada miejscami, głównie na północy i zachodzie. Przed frontem większe okresowe przejaśnienia pojawią się miejscami w ciągu dnia, głównie na południu, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Silny wiatr nadal utrzyma się okresami w górach i rejonach podgórskich. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 22 grudnia 2022, front okluzji wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, czwartek 22 grudnia 2022

Polska pozostaje w zasięgu strefowej cyrkulacji powietrza związanej z kolejnymi niżami i frontami atmosferycznymi wędrującymi z zachodu na wschód i północny wschód Europy znad Atlantyku. W ciągu dnia bezpośrednio na warunki atmosferyczne w zachodniej i północnej Polsce wpłynie front okluzji związany z niewielkim niżem przesuwającym się nad południowy Bałtyk.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 22 grudnia 2022, front z deszczem wkroczy do Polski

W czwartek opady deszczu na północy i zachodzie Polski

Z upływem dnia na północy i zachodzie Polski, od Podlasia przez Warmię, Mazury, Pomorze, Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po północne dzielnice Dolnego Śląska będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, ale okresowo miejscami, zwłaszcza na południu, w centrum i na południowym wschodzie pojawią się również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a nawet przejściowo lokalne rozpogodzenia do małego.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 22 grudnia 2022

Pogoda 22 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce, gdzie popada

Miejscami na północy i zachodzie, od Pomorza i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk, Opolszczyznę, lokalnie Górny Śląsk i północne Mazowsze pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów lub popada tylko lokalnie, zwłaszcza początkowo na wschodzie i południowym wschodzie Podkarpacia.

Prognoza zasięgu frontu i opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 22 grudnia 2022

Pogoda 22 grudnia 2022, gdzie popada deszcz w Polsce

Do wieczora front z opadami deszczu będzie się rozciągał od Mazur i Suwalszczyzny przez Warmię, miejscami województwo pomorskie, Kujawy, Małopolskę po Dolny Śląsk. W nocy z 22/23.12 front będzie się przesuwał na wschód kraju, a tym samym słabo i przelotnie popada miejscami również w centrum oraz we wschodnim i południowym pasie Polski. 

Silna odwilż na południu Polski

To będzie kolejny dzień z silną odwilżą, zwłaszcza na południu Polski. Minionej doby najwyższą temperaturę ponad 7 st. C. notowano w Jeleniej Górze i Przemyślu, a dziś spodziewamy się od 2-3 st. C. na Suwalszczyźnie i Mazurach, 4-6 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 7-9 miejscami na południu i południowym zachodzie. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 22 grudnia 2022

Pogoda 22 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami silniejszy, południowo zachodni i południowy. Wysoko w górach silny, w porywach powyżej 75-120 km/h. Najsilniej powieje w Sudetach. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Krakowie wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!