| |
Zagrożenie!
Pogoda 21 stycznia 2023. Śnieżyca przechodzi przez Polskę ze wschodu na zachód. Będą wichury na północy

Pogoda 21 stycznia 2023. Śnieżyca przechodzi przez Polskę ze wschodu na zachód. Będą wichury na północy

Minionej doby do Polski ze wschodu wkroczył niż i dziś z frontem atmosferycznym niosąc śnieżyce przesunie się w głąb kraju - zapowiada pogoda w sobotę 21 stycznia 2023. Do końca dnia śnieg spadnie w wielu regionach i wrócą zimowe warunki. Spodziewamy się również nasilenia wiatru na północy kraju oraz w Sudetach. Miejscami wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. O poranku front ze śnieżycą rozciąga się od Podlasia po Dolny Śląsk. Miejscami pada również we wschodnich regionach oraz w centrum. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 21 stycznia 2023, niż i front ze śnieżycą w Polsce, dokładna prognoza opadów

Pogoda na dziś, sobota 21 stycznia 2023

Polska od wschodu dostaje się pod wpływ niżu Khang z systemem frontów atmosferycznych. Niż ze śnieżycą w kolejnych godzinach będzie się stopniowo przesuwał ze wschodu na zachód kraju, aż jego centrum znajdzie się ostatecznie nad Niemcami.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 21 stycznia 2023, śnieżyca przechodzi przez Polskę, nasunął się niż z frontem

W sobotę śnieżny front przyniesie powrót zimy w wielu regionach Polski

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, tylko miejscami po południu z większymi przejaśnienia na południowym wschodzie, między Podkarpaciem i Małopolską, ponadto większe przejaśnienia okresami mogą wystąpić na północy i północnym zachodzie między Pomorzem Zachodnim i województwem pomorskim. W rejonie śnieżycy warunki na drogach będą bardzo trudne. Do niedzielnego 22.01 poranka po odsunięciu się frontu dosypie jeszcze do 5-30 cm śniegu, szczególnie między Mazowszem, Ziemią Łódzką po Dolny Śląsk.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 21 stycznia 2023

Pogoda 21 stycznia 2023, prognoza opadów śniegu w Polsce

Z upływem dnia front ze śnieżycą będzie się przesuwał w głąb Polski, jednocześnie opady od wschodu i południowego wschodu będą zanikać. Przejściowo na końcu frontu w cieplejszym sektorze powietrza popada również deszcz i deszcz ze śniegiem, początkowo mogą wystąpić również opady marznące. Deszcz pod koniec opadów wystąpi miejscami na Lubelszczyźnie, Podlasiu i na wschodzie Mazowsza.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 21 stycznia 2023

Pogoda 21 stycznia 2023, front i niż ze śniegiem w Polsce

Wieczorem front ze śniegiem będzie się rozciągał od Mazur i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i częściowo Ziemie Lubuską. Do końca dnia strefa frontowa przesunie się dalej na zachód i północny zachód, ale zacznie słabnąć i dezorganizować się.

Temperatura w Polsce nie wszędzie ujemna

Spodziewamy się maksymalnie w sobotę, od -4/-2 miejscami w rejonach podgórskich, do -1/4 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 21 stycznia 2023

Pogoda 21 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach w północnej połowie kraju, do 55-85 km/h, północny i północno wschodni, na południowym wschodzie wiatr północno-zachodni. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje śnieżne. Silniej powieje w Sudetach, powyżej 110 km/h.

Wichury w Polsce. Prognozowane porywy wiatru o godzinie 13:00, 21 stycznia 2023

Pogoda 21 stycznia 2023, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie pod wieczór zacznie rosnąć. W południe w Olsztynie wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!