| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 sierpnia 2022. Będą ulewy i lokalne burze w Polsce. Chłodny front oddziela gorący wschód kraju

Pogoda na 21 sierpnia 2022. Będą ulewy i lokalne burze w Polsce. Chłodny front oddziela gorący wschód kraju

Miniona doba w Polsce przyniosła silne burze z ulewami w wielu regionach kraju, a dziś również miejscami popada i przejdą lokalne burze, ale gwałtownych zjawisk będzie mniej - przewiduje pogoda w niedzielę 21 sierpnia 2022. Gorąco i przeważnie pogodnie nadal będzie we wschodniej Polsce, od Podlasia przez Lubelszczyznę, wschodnie dzielnice Mazowsza, Ziemi Świętokrzyskiej po Podkarpacie z wyjątkiem południowych dzielnic, zwłaszcza Bieszczadów. Upał już raczej nie wystąpi, być może poza punktowym wyjątkiem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby 21/22.08

Pogoda 21 sierpnia 2022, ulewy i burze w Polsce, gorąco ale bez upału na wschodzie

Pogoda na dziś, niedziela 21 sierpnia 2022

Bezpośrednio nad Polską znajduje się dziś chłodny front atmosferyczny oddzielający chłodne powietrze na zachodzie kraju od znacznie cieplejszego na wschodzie. W rejonie falującego frontu wystąpią okresami opady deszczu, będą możliwe również lokalne burze.

Prognozowany układ baryczny nad Europą z widocznym chłodnym frontem nad Polską o godzinie 14:00

Pogoda 21 sierpnia 2022, chłodny front nad Polską, miejscami ulewy i burze

W niedzielę chłodniej w zachodniej i północnej Polsce. Miejscami opady i lokalne burze. Gorąco i pogodniej na wschodzie

Z upływem dnia we wschodniej Polsce, od Podlasia przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, aczkolwiek miejscami początkowo może również przeważać zachmurzenie duże, zwłaszcza w rejonie ustępującej mgły. Wyjątkiem będą południowe dzielnice Podkarpacia, gdzie lokalnie może przelotnie popadać, ponadto możliwa jest burza, zwłaszcza w rejonie Bieszczadów.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30, 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze Polski będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami będą możliwe okresami opady, a lokalnie wystąpią również burze z ulewnym deszczem i punktowo gradem. Front z opadami ma szczególnie zalegać na obszarze od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i częściowo Górny Śląsk i południową Małopolskę. Z tego powodu na tym obszarze temperatura będzie najniższa.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce przed południem, niedziela 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce 

Miejscami w rejonie opadów burzowych i frontowych opadów wielkoskalowych w ciągu doby może spaść do około 10-70 mm wody. O poranku intensywne opady i lokalne burze występują szczególnie miejscami na Opolszczyźnie i w Kotlinie Kłodzkiej. Prawdopodobieństwo burz w Polsce na kolejną dobę niebawem zaktualizujemy w prognozie burz.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, w trakcie popołudnia. Niedziela, 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 sierpnia 2022, gdzie popada i zagrzmi w Polsce

Chłodniej w rejonie frontu i opadów. Gorąco na wschodzie Polski

Front oddzielający dwie skrajne masy powietrza spowoduje około 11-12 st. C. kontrast temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 16-22 st. C. w rejonie zalegania zachmurzenia frontowego z opadami, od Pomorza Gdańskiego i zachodniej Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Opolszczyznę, po częściowo Górny Śląsk i Podhale, do 23-29 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 30 st. C. na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w rejonie Sudetów i lokalnych burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju wschodni i północno wschodni. Na pozostałym obszarze powieje z północnego zachodu. Wiatr będzie silniejszy okresami w rejonie Sudetów i lokalnych burz, w porywach do 50-75 km/h. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Ustrzykach Dolnych wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!